Apple Şirketine Ait Olan A11 Bionic Çip Detaylandırıldı

Apple şirketinin tasarımı özel durumdaki GPU ile beraber daha güçlü bir tablo çizmeyi başaran 10 nm üretimi olan yeni A11 Bionic çipi, 64-bitlik bir mimariye ve de 4.3 milyar tane transistöre sahip durumda.

Apple Şirketine Ait Olan A11 Bionic Çip Detaylandırıldı

Apple şirketinin tasarımı özel  durumdaki GPU ile beraber daha güçlü bir tablo çizmeyi başaran 10 nm üretimi  olan yeni A11 Bionic çipi, 64-bitlik bir mimariye ve de 4.3 milyar tane transistöre sahip durumda. 2 tane performans çekirdeği de A10’a göre %25  oranında daha hızlı iken, 4 tane yüksek verimli bir çekirdek ise A10’a bakıldığında %70 çok daha hızlı bir şekilde açıklanıyor. 2. nesilden Apple tasarımı  olan performans kontrolörü ise fazla iş parçacıklı iş yükleri içerisinde %70 çok daha fazla performans göstermekte.

2 tane yüksek performans ve de 4 tane yüksek verimlilik odağına sahip toplamda 6 çekirdek ile gelmiş olan A11 isimli Bionic çip, ihtiyaç duyulduğu zaman 6 tane çekirdeği de aynı zamanda kullanıyor. Yeni gelen GPU ise, A10’a bakılırsa %30 oranında çok daha hızlı bir durumda. Ekleyecek olursak, yeni  gelen çip yeni bir görüntü işlemcisi ile beraber gelmiş oluyor. Bu  gelen işlemci, çok daha iyi fotoğraf ve e  video performansının temelini oluşturma konusunda başarılı. Ek bir şekilde belirtmek gerekli ki, çipte yer alan Nöral sistem ile birlikte artırılmış gerçeklik ve de  Face ID için gerekli güçte sağlanabiliyor. Bu  bahsi geçen sistem, saniye içerisinde 600 milyar taneye kadar işlem gerçekleştirip yapay öğrenme ile ilgili  görevlerini hızlı bir şekilde yerine getirmekte.

apple apple a11 apple a11 bionic çip
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.