Apple Şirketi Yeni iPhone Modellerinin Kamerası İçin Yatırım Yaptı

Apple şirketi, kamera sensörleri odağına sahip bulunan bir girişim InVisage Technologies firmasını da kendi bünyesine katmış oldu.

Apple Şirketi Yeni iPhone Modellerinin Kamerası İçin Yatırım Yaptı

Apple şirketi, kamera sensörleri odağına sahip bulunan bir girişim InVisage Technologies firmasını da kendi bünyesine katmış oldu. Firma daha da ince kamera modülü kullanıp ışığı çok daha iyi yakalama kabiliyeti göstermeyi başarmış QuantumFilm isimli görüntü sensörüyle de dikkat çekmeye devam etmekte. Tabii ki de bu sensör teknolojisi yeni iPhone ve de hatta iPad modellerinde çok büyük bir önem taşımakta.

Işığı absorbe edebilmek amacı ile yeni keşfedilmiş malzeme sınıfına dayanmakta bulunan ışığa duyarlı bir katman QuantumFilm, kuantum noktalar ile nano parçacıkların sentezlenmesi sayesinde üretilmiş. Bu özel katman, katı madde dağılımına sahip tabaka üstüne adeta bir boya gibi kaplanabilmekte ve kurumaya bırakılmakta.

Bir  tane QuantumFilm pikseli içerisinde ışık, renk filtresinin dizisinden geçmekte ve sonrasında katmanda yer alan kuantum noktaları tarafından saptanmakta. Metal kablo ise sensörün elektrikle ilgili devresini temsil etmekte. Işığa duyarlı olan bu katmanın daha yüksek bir şekilde konumlandırılacak olması QuantumFilm pikselinin çok daha ince bir kamera modülüyle daha çok foton algılamasını, daha çok elektron depolamasını ve de renkleri çok daha doğru üretebilmesini de sağlayabiliyor.

Devamlı bir şekilde kamera kalitesini çoğaltmak üzere çalışmalar gerçekleştiren Apple şirketi, kendi kamera modülleriyle beraber InVisage teknolojisini birleştirip çok daha az kamera çıkıntısı bulunan cihazları da geliştirebilecek gibi gözükmekte.

apple iphone kamera
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.