Apple Şirketi O Davayı Kazandı

Açmış olduğu davalardan ötürü devamlı olarak gündeme gelmekte olan Apple şirketi, Xiaomi şirketine açmış olduğu davanın sonuçlanması ile beraber tekrardan gündeme gelmiş oldu.

Apple Şirketi O Davayı Kazandı

Açmış olduğu davalardan ötürü devamlı olarak gündeme gelmekte olan Apple şirketi, Xiaomi şirketine açmış olduğu davanın sonuçlanması ile beraber tekrardan gündeme gelmiş oldu. Xiaomi şirketi, Avrupa Parlamentosu’nda markalardan sorumlu durumda bulunan Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) ile 2014 senesi içerisinde Xiaomi Mi Pad isimli ürününü Avrupa Birliğine ticari  bir marka şeklinde kaydetmek amacıyla bir başvuru yapmıştı.


Apple şirketi ise, İngilizce konuşmakta olanların Mi Pad’i ''benim tabletim'' şeklinde okuyabileceği ve de  bunun iPad adı ile aynı olduğu sebebiyle bir dava açmıştı.

Avrupa Birliği (AB)'nde yer alan en üst mahkeme içerisinde (Lüksemburg merkezli  olan Avrupa Birliği Adalet Divanı) görülmekte olan dava ile Avrupa Birliğinin Genel Sekreteri, Xiaomi şirketinin tablet serisinin ticari  bir markalaşmasına izin vermemekte olduğunu söyledi.

Mahkeme öte yandan, Mi Pad isimli tablet serisinin başında ''M'' ekinin yer almasının iPad ile arasında ki çok ciddi bir  isim benzerliğini ortadan kaldırmamakta olduğunu söyleyip bu dava konusunda da Apple şirketinin tamamen haklı buldu. Bu durum içerisinde ise Apple şirketi, Mi Pad isimli tablet serisinin bir Avrupa Birliği markası şeklinde kayıt edilmesini de engellemeyi başarmış oldu. Apple şirketi son dönemlerde sürekli olarak dava haberleriyle gündeme gelmeye devam ediyor.

apple xiaomi dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.