Apple Şirketi iPhone X Modelinin Çevre Raporunu Paylaştı

iPhone X modeli, Apple şirketinin onuncu senesine özel iPhone modeli olarak çıkmasının yanında çevreye duyarlılık ile ilgili en hassas davranmış olduğu telefonlardan bir tanesi

Apple Şirketi iPhone X Modelinin Çevre Raporunu Paylaştı

iPhone X modeli, Apple şirketinin onuncu senesine özel iPhone modeli olarak çıkmasının yanında çevreye duyarlılık ile ilgili en hassas davranmış olduğu telefonlardan bir tanesi. Firma, iklim değişikliği ile birlikte enerji verimliliği ve de  malzeme verimliliğiyle alakalı bir şekilde iPhone X modelinin çevresel performansını ayrıntılarıyla açıklayan bir çevre raporunu yayınladı.

Rapor içerisinde hem telefonu hem ise ambalajını üretmek amacı ile kullanılmakta olan malzemelerin dökümünden, üretim esnasında geri dönüşüme kadar her aşama içerisinde yer alan sera gazının emisyonları gibi pek çok detaya da açıkça yer verdi.

Rapor içerisinde, iPhone X modelinin iPhone 6 modeli ve de  iPhone 6 Plus modelinden sonra herhangi bir iPhone modelinin en yüksek tahmini durumdaki sera gazının emisyonu olarak açıklanan 79 kilogram ağırlığında (yaşam döngüsünün süresince) bir karbondioksit üretmekte olduğunu ortaya koymaktadır. Bunun ise % 80’lik bir kısmı cihazın üretiminden gelmekte.


Apple şirketi, iPhone X modelini kutu içeriğinin %55’lik bir kısmının geri dönüştürülmüş içerikten oluşmakta olduğunu belirtiyor. Cihaz kutusunda yer alan elyafın %100’lük kısmı ya geri dönüştürülmüş bir içerik veyahut bambu, atık bir şeker kamışı ve de  sorumlulukla yönetilmekte olan ormanlardan sağlanıyor.

Öteki modellerde  de olduğu gibi, yeni iPhone modelinde arsenik içermemekte olan camdan üretilmiş cıvasız bir  durumdaki ekrana sahip. Öte yandan BFR ile birlikte PVC ve de berilyum içermemekte.

apple iphone iphone x
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.