Apple Şirketi FCC'ye Çok Sert Bir Cevap Verdi

Geçmiş olduğumuz günlerde FCC’den halkın iyiliği konusunda iPhone modellerinde yer alan FM radyo çipsetini aktif hale getirmesi yönünde uyarı almış olan Apple şirketi, konuyla alakalı resmi bir açıklamayı gerçekleştirdi ve cihazlar içerisinde FM radyo sinyalini alabilecek 1 çipsetin olmadığını açıkladı.

Apple Şirketi FCC'ye Çok Sert Bir Cevap Verdi

Geçmiş olduğumuz günlerde FCC’den halkın iyiliği konusunda iPhone modellerinde yer alan FM radyo çipsetini aktif hale getirmesi yönünde uyarı almış olan Apple şirketi, konuyla alakalı resmi bir açıklamayı gerçekleştirdi ve cihazlar içerisinde FM radyo sinyalini alabilecek 1  çipsetin olmadığını açıkladı.

Evet  hiç bir şekilde yanlış duymadınız, FCC’den Ajit Pai asıl olarak varolmayan bir şeyin gerçekleştirilmesini isteyip, konuyla tam olarak ne kadar alakalı olduğunu da gözler önüne sermiş bir durumda  oldu. İşin  çok daha ilginç tarafı ise FCC’nin bir tane cihaz Amerika Birleşik Devletleri'nin topraklarında satışa çıkartılmadan önce FM radyonun çipsetlerini kontrol etmek mecburiyetinde olması.

Aslına bakılırsa FCC’nin de iPhone 6s modelinden bu zamana kadar hiçbir iPhone modelinde bu şekilde bir çipsetin yer almadığını zaten bilmekte olması gerekliydi. Gelin görünki FCC’nin başkan görevinde bulunana kadar uzanmış bir kampanya yürütülüp Apple  şirketi suçluymuş gibi gösterilmeye çalışılmış oldu.

Apple  şirketi konuyla alakalı bir şekilde; ''Şirketimiz kullanıcılarımızın sağlık ile güvenliğinin konusunda son derece dikkatli olan bir politika yürütmeye devam etmektedir. Özellikle de kriz esnasında çözümler üretilebilmesi amacıyla mühendislerimiz tarafından pek çok özellik cihazlarımıza eklenmiş durumdadır.

Kullanıcılar ise kilit ekranını bile açmadan acil servisleri hızlı bir şekilde arayabilir ve de  sağlık kimlik kartlarına erişim sağlayacak olabilirler. Öte yandan hava durumunun tahminleri ve de uyarıları da Apple şirketinin ürünlerinde standart biçimde yer alıyor. iPhone 7  modeli ve iPhone 8 modelinin hiç bir tanesinde FM radyonun çipsetleri yer almamaktadır, antenleri ise hiçbir biçimde FM radyo sinyallerini alamıyor özelliktedir. Bu sebeple bahsi geçmekte olan ürünlerde FM radyosu sinyallerinin alınması hiç bir şekilde olanaklı değildir.'' şeklindeki açıklamasını yapıp konuya son noktasını da koydu.

apple fcc iphone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.