Apple Şirketi Bir Tane Ürünü İçin Daha Desteğini Bitirdi

Apple bir tane ürününü daha eski ve de zamanı dolmuş cihazlar listesi içerisinde dahil etmiş bir halde. Apple şirketinin satış sonrasındaki destek ile ilgili günümüzde kullanıcıların beğenilerini kazanıp, öteki rakiplerine karşı da bir adım öne çıkmayı başarmış olduğu hiç bir şekilde tartışılmaz bir gerçektir.

Apple Şirketi Bir Tane Ürünü İçin Daha Desteğini Bitirdi

Apple bir tane  ürününü daha eski ve de zamanı dolmuş cihazlar listesi içerisinde dahil etmiş bir halde.  Apple şirketinin satış sonrasındaki destek ile ilgili günümüzde kullanıcıların beğenilerini kazanıp, öteki rakiplerine karşı da  bir adım öne çıkmayı başarmış olduğu hiç bir şekilde tartışılmaz bir gerçektir.


Fakat, öteki üreticiler gibi Apple şirketi de ürünleri için belli bir dönemden sonrasında destek vermeyi bitiriyor. Bu defa desteği bitirilmiş olan ürünler listesindeki yeni üye ise, 6. nesilden iPod nano ürünü oldu.

Apple şirketi, bundan tam tamına 6. sene önce satışa sunmuş olduğu iPod nano ürünü için artık kullanıcılara herhangi bir konu içerisinde destek olmayacak.

Apple şirketinin tarafından 30 Ağustos itibari ile iPod nano’nun eski ve de zamanı dolmuş cihazlar listesine dahil edilmiş olduğu ortaya çıktı. Konu ile ilgili olarak Apple Store’lara ve  de yetkili servis noktalarına da bir bilgi gönderilmiş olduğu ifade edilmekte. 

Eylül 2010 tarihi içerisinde satışa çıkartılan ve 2 sene sonrasında satışı durdurulmuş olan 6. Nesil iPod nano modelleri fazlası ile beğenilmiş ve de hatta 3. parti kayışlar sayesinde saat olarak bile kullanılmaya başlanmıştı. Bir anlamdan bakıldığında Apple Watch  isimli akıllı saatin temelleri bu ürün ile birlikte atıldı desek sanıyoruzki hiç yanlış olmaz.

Bu arada normal olarak Apple şirketinin satışı bitmiş olan bir ürün için ekstradan 5 sene destek sunmuş olduğunu da belirtelim. Kısaca açıklamak gerekirse firma yine geleneksel durumdaki bir prosedürünü uyguladı. 

 

apple ipod ipod nano
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.