Apple Şirketi Arttırılmış Gerçeklik Konusunda Yatırım Yapmaya Devam Etmekte

Totem ismine sahip olan karma gerçeklik başlığını CES 2017 etkinliği kapsamında tanıtmış olan Kanada merkezli bir girişim Vrvana artık Apple şirketinin çatısı altına girmiş halde.

Apple Şirketi Arttırılmış Gerçeklik Konusunda Yatırım Yapmaya Devam Etmekte

Totem ismine sahip olan karma gerçeklik başlığını CES 2017 etkinliği kapsamında tanıtmış olan Kanada merkezli  bir girişim Vrvana artık Apple şirketinin çatısı altına girmiş halde. 

Apple  şirketi ile Vrvana şirketi bu anlaşma ile ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınır iken, türlü kaynaklar ise anlaşmanın 30 milyon dolar tutarına mal olduğunu ileri sürmekte. Bu girişimin  ise tam olarak hangi görevi üstlenecek olduğu bile detaylandırılmamakta. CEO  görevindeki Tim Cook’un artırılmış bir gerçekliğe bulunan ilgisi ve de Vrvana modelinin bu deneyimi durumuyla türlü spekülasyonlara yol açmakta. Bu esnada firma Valve ile birlikte Tesla ve de Audi gibi firmalarla de türlü projelerde yer almış idi.

Genişletilmiş  bir gerçeklik iddiası ile tanıtılmış olan fakat satışa sunulmamış Totem ise artırılmış gerçekliği ve  de sanal gerçekliğiyle aynı potada eritmesiyle dikkatleri çekmişti. Prototip ise, dış dünyayı başlık içinde yer alan OLED ekranlarda kopyalamak maksadıyla birkaç ileriye dönük geçişe sahip kamera kullanmaktaydı.

Ek bir şekilde cihaz, 6DoF sayesinde kullanıcının ellerini izlemek amacıyla kızılötesi kameralar kullanakta. Firma tam opak nesnelerin gerçekliğe bindirilecek olmasıyla odaklanmakta. Bunun sayesinde gecikme probleminin de üstesinden gelinmekte ve gecikmenin oranı 3 milisaniyeye kadar düşmekte.

Apple şirketi yakın bir zaman içerisinde SMI ile birlikte Flyby Media, Faceshift  ve Metaio  gibi firmaları satın alarak gelecek nesilden iPhone modeli ve iPad modellerinin yanında akıllı gözlüğü içinde yatırım yapmakta gibi gözükmekte.

apple ces 2017 vrvana
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.