Apple Şirketi 31-bit'lik Olan macOS İşletim Sistemi Uygulamalarını Kaldırıyor

Apple şirketi iOS işletim sistemi için uygulama konusunda karar almış olduğu özel kuralı macOS işletim için de mecburi bir duruma getirdi.

Apple Şirketi 31-bit'lik Olan macOS İşletim Sistemi Uygulamalarını Kaldırıyor

Apple şirketi iOS işletim sistemi için uygulama konusunda karar almış olduğu özel kuralı macOS işletim için de mecburi bir duruma getirdi. 1 Ocak 2018 tarihi itibar iile 32-bitlik olan macOS  işletim sisteminin uygulamaları Apple şirketinin  tarafından market içerisinden kaldırılmış olacak.

Geliştiriciler için uygulamalarını güncellemeleri amacıyla bir süre vermiş olan Apple şirketi, bu  bahsi geçen tarihin herhangi bir şekilde uzatılmayacak olduğunu ve istisnai durumların hiç bir şekilde oluşmayacağını da açık bir şekilde belirtti. Teknolojinin gelişmesi ile beraber 32-bitlik özelliğe sahip olan uygulamaların artık eski teknoloji kalmış olması üstüne Apple şirketi, iOS işletim sistemi olan cihazlarda iOS 11 isimli sürümünün yayınlanması ile beraber 32 bit  özelliğe sahip olan uygulamaları market içerisinden kaldırma konusunda özel bir karar almıştı.

iOS işletim sisteminin kullanıcıları için sancısız bir şekilde atlatılmış olan bu süreç ise macOS  işletim sisteminin kullanıcılarını tam olarak ne düzeyde etkilemiş olacak? Umuyoruzki geliştiriciler Apple şirketi tarafından verilmiş olan bu kısa süre zarfı içinde uygulamaları  hızlı bir şekilde günceller ve iOS işletim sisteminde olduğu kadar sancısız olan bir geçiş olur. Aksi durumda ise macOS işletim sisteminin kullanıcıları çok fazla sorun yaşayacak gibi gözükmekte.

apple macos 32-bit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.