Apple Qualcomm’a Karşı Adımlara Başladı

Qualcomm ile Apple arasındaki rekabeti kızıştıracak yeni bir haber gündeme geldi. Qualcomm'un mühendis şeflerinden biri olan Esin Terzioğlu iki firma arasındaki yarışı kızıştıracak bir hamle yaptı. İşte detaylar.

Apple Qualcomm’a Karşı Adımlara Başladı

Geçtiğimiz aylarda iki teknoloji devi Apple ve Qualcomm arasında ilginç bir sorun gündeme gelmişti. İlk olarak Apple’ın ortaya attığı iddialarla beraber Qualcomm firmasının haksız kazanç elde ettiği belirtilmişti. Apple markadan tedarik ettiği ürünlerin başka markalara satılmasını engellemek için ödediği ücretlerde haksız artış yapıldığını ileri sürecek Qualcomm’a dava açmıştı. Ardından markanın dava sonuçlanana kadar Qualcomm’a para ödemeyeceği açıklanmıştı. İki taraftan da karşılıklı olarak gelen adımlardan sonra ise dava süreci epey bir merak edilmeye başlanırken konu hakkında yeni biir gelişme yaşandı. Bu kez başrol oyuncusu ise bir Türk oldu.

Qualcomm Çalışanı Apple’a Geçti

İki firma arasındaki çekişme devam ederken mobil işlemci bölümünün şefi olduğu belirtilen Türk mühendis Esin Terzioğlu’nun taraf değiştirdiği ortaya çıktı. Ünlü ismin yaptığı açıklamayla beraber ortaya çıkan gelişmede mühendisin doğrudan Apple’a geçtiği belirtildi.

Apple’ın çalışma sahasında iş hayatına devam edeceği açıklanan Esin Terzioğlu’nun markaya geçiş yapmasıyla beraber iki firmanın davalık olmasına neden olan kablosuz modem üretimlerinde doğrudan Apple’ın kendi ürünlerini geliştirmeye başlayacağı belirtiliyor. Fakat şu an için konu hakkında Apple sessizliğini korumaya devam ediyor. Bundan sonra nasıl gelişmeler yaşanacağını ise merakla bekliyoruz. Ayrıca bu süreçten dava nasıl etkilenecek bilmek oldukça zor.   

esin terzioğlu qualcomm apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.