Apple, iPhone'de Parmak İzi Okuyucu Sensörünü Arka Kısımda Kullanabilir

Apple'ın meraklı gözlerle beklenen iPhone 8 modeli için Çin Hong Kong kaynaklı gelen haberlere göre daha önce cihazın ön alt kısmında yer alacağı haberleri gelen parmak izi okuyucusunun arka kısmında yer almasının beklendiği belirtildi.

Apple, iPhone'de Parmak İzi Okuyucu Sensörünü Arka Kısımda Kullanabilir

iPhone 8 modeli ile ilgili geçen aylarda ortaya atılan iddialarda Touch ID teknolojisinin yerine 3D yüz tarama teknolojisinin geleceği dillendirilmiş, sonrasında çerçevesiz OLED ekranla geleceğine kesin olarak bakılan cihaz için parmak izi okuyucusunun OLED ekranda en alt kısımda yer alacağı güvenilir kaynaklarca servis edilmişti.

Hong Kong kaynaklı araştırma firması olan CLSA tarafından gelen haberlere göre ise Samsung ve Apple'ın 2017 model akıllı telefonlarında parmak izi okuyucusunun ekranın alt kısmına yerleştirmeyi denediklerini ancak bu işlevi bu halde kullanmayı iki firmanında başaramadığı belirtildi. Hal böyleyken Samsung, son çıkardığı amiral gemisi olan Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde parmak izi okuyucusunu cihazın arka yüzünde kameranın hemen altına yerleştirmiş ve bu haliyle parmak izi okutmanın zorluğu dolayısıyla birçok kesimden oldukça fazla eleştiri almıştı.

Samsung tarafından başarılamayan bu işlevin benzeri Apple kanadında da yaşanıyor. Apple, iPhone 8 modelinde parmak izi okuyucusunu cihazın arka yüzünde bulunan Apple logosunun olduğu bölgeye yerleştirmeyi düşünebilir.

CLSA tarafından ayrıca iPhone 8 çizimi hakkında da bir görsel paylaşılmış. Paylaşılan görselde 7.69mm kalınlığa sahip olacak olan iPhone 8, 144mm uzunluğunda ve 71mm genişliğinde olacak.

iphone 8 render görüntüsü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.