Apple iPhone İngiltere'de Yaşanan Terör Olayında Hayat Kurtardı!

Geçtiğimiz günlerde İngiltere'de yaşanan terör saldırısında konser esnasında yaşanan patlama sonrası bir kadının hayatını iPhone akıllı telefonunun kurtardığı öne sürüldü.

Apple iPhone İngiltere'de Yaşanan Terör Olayında Hayat Kurtardı!

Akıllı telefonların gün geçtikçe hayatımızdaki yeri dahada önemli hale gelmeye başladı. Günün her anında bir an olsun yanımızdan bırakamadığımız akıllı telefonlar bazı durumlarda patlama haberleriyle kullanıcılarına şok yaşatırken bazen de insan hayatını anlamlandıracak olaylara vesile olabiliyor. Son olarak geçtiğimiz hafta İngiltere'nin Manchester kentinde Ariana Grande konseri esnasında yaşanan terör saldırısında yaralananlardan birisinin kullandığı iPhone sayesinde yaşama tutunduğu ortaya çıktı.

Aslında bu tarz olaylara sıkça rastlamıştık. Daha önce de bir çocuğun iPhone telefonunda Siri aracılığıyla annesini kurtardığı haberini yayınlamıştık. Bir başka olayda da akıllı telefonun mermiyi durdurarak hayat kurtardığı haberlerine şahit olmuştuk. Geçtiğimiz günlerde ise İngiltere'de yaşanan hain terör olayında patlamanın etkisiyle fırlayan bir şarapneli iPhone modeli akıllı telefona isabet ederek yaralanmayı küçük çapta hasarla kapatan bir kadınla ilgili haberler servis edildi.

Lisa Bridgett adında bir kadının kullandığı iPhone model akıllı telefon, patlama esnasında fırlayan şarapnele kalkan görevi görerek Lisa'ya ciddi bir hasar vermekten kurtardığı ortaya çıktı. Bu akıllı telefon olmasaydı belki de hayati riskle karşı karşıya kalınabilecekti. Olay şu şekilde gelişmiş. Patlama anında Lisa'nın elinde tuttuğu iPhone modeli telefonu fırlayan bir şarapnelin kendisine doğru gelirken önce parmağına sonra da iPhone'una çarparak etkisini azalttığını ve böylece burnuna isabet eden cismin çok ciddi hasar vermeden savuşturulduğu belirtildi.

Lisa Bridgett adlı kadının hayatının bundan sonraki sürecinde Apple'ın ve hatta iPhone'un yeri artık yadsınamayacak kadar önemli olacağı aşikar. Yaşanan terör saldırısında 22 kişinin ölüp 64 kişinin yaralandığı düşünülürse bu durum oldukça olağan görülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.