Apple iPhone 9'un OLED Ekranı İçin Samsung'a 180 Milyon Sipariş Verdi

Haberin Kore kaynaklı olması Samsung cephesine yakınlığı olabileceği izlenimi veriyor. Fakat bu sızıntıların hemen her sene çıktığını bildiğimiz için haberin doğruluğu için önümüzdeki günlerde yapılacak sipariş açıklamaları beklenmelidir. Apple iPhone 9 OLED ekranı için Samsung'dan 180 milyon adet sipariş istedi haberi gündeme bomba gibi düştü.

Apple iPhone 9'un OLED Ekranı İçin Samsung'a 180 Milyon Sipariş Verdi

iPhone 7S ve iPhone 7S Plus ile birlikte muhtemelen herkesin beklediği OLED ekranlı iPhone tutkusu yerine gelecekti. Ancak yapılan açıklamalar gösteriyor ki OLED ekran bu modellerde olmayacak. Alıştığımız LCD ekranlı iPhone kullanmaya devam edeceğiz. Fakat sonrasında karşımıza çıkacak yeni nesil iPhone'un ilk sürümü 8 için OLED mümkün.

Şu sıralar geçmiş siparişlere bakıldığında Apple tarafından alınan 80 milyon OLED ekran vardı. Haliyle bu sayı yalnızca tek bir modeli kapsayabilir. Bunun 7S veya 7S Plus olma ihtimali ise şu an yok. Tabi ki iPhone 8 OLED ekranla gelecek olan cihaz.

Ancak gündeme oturan konu 2018-19 arasında bizlerle buluşacak olan iPhone 9 ekranı olmaya başladı. Çünkü Kore kaynaklı raporda ekranların boyutlarına kadar birçok ayrıntı yer alıyor. Buna göre Apple 5,28'' boyutunda normal kasa, 6,46'' boyutlarında Plus kasa ekranlar sipariş etti.

Samsung Display ile yapılan anlaşmanın bu ölçülerde toplam 180 milyon ekranı kapsadığının altı çiziliyor. Genel anlamda Apple tarzı bir siparişe benziyor olmasına rağmen net bir bilginin açığa çıkmamasından ötürü Apple ile Samsung anlaşması şu an halen sızıntı şeklinde görülmeye devam ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.