Apple ID Şifreleriniz iOS Uygulamalarının Tarafından Çalınmasın

Felix Krause, iPhone telefon kullanıcılarının cihazları ile alakalı güvenlik algısını kırabilecek gibi gözükmekte.

Apple ID Şifreleriniz iOS Uygulamalarının Tarafından Çalınmasın

Felix Krause, iPhone  telefon kullanıcılarının cihazları ile alakalı güvenlik algısını kırabilecek gibi gözükmekte. Daha öncesinde bir iOS gizlilik ayarının siz fark etmeden fotoğraf ve de video çekebilecek olduğunu belirten mühendis, şimdi ise herhangi bir tane uygulamanın basit bir şekilde Apple ID detaylarınızı çalabilecek olduğunu öne sürmüş durumda.

Krause öte yandan, herhangi bir tane uygulamanın basit bir şekilde Apple şifre iletişim kutusunu taklit edebilecek olduğununda altını çizmiş bir halde. Bilinmekte olduğu üzere iPhone veyahut iPad sıklıkla şifre soruyor. Kullanıcılar ise çoğu zamanlarda bunu hiç sorgulamadan yalnızca şifresini girmekte. İşte bu durum ise kötü niyete sahip kişilerin ekmeğine  bir yağ sürecek olabilir.

Bunun önüne geçmek amacı ile cihazınız şifrenizi sorduğu zaman Ana Ekran tuşuna basarak uygulamadan çıkın. Eğerki uygulama kapadığı zaman şifre iletişim kutusu da ekrandan kaybolur ise bu onun sahte olduğunu göstermekte. Şifre iletişim kutusu gerçek olarak Apple’dan geldi ise giriş yapana veyahut iptale basana kadarki süreçte bu kutu ekran üzerinde kalmaya devam etmekte.

Eğerki, Apple ID ile ilgili 2 faktörlü doğrulama aktif haldeyse biraz daha güvendesiniz fakat yine de şifrenizi kaptırmanız problem olabilir. Özellikle de  kullandığınız bu şifreyi farklı yerlerde de kullanmaktaysanız veyahut farklı birisinin cihazınıza fiziksel bir şekilde erişim şansı var ise.

Krause, Apple şirketinin çok daha iyi bir tasarım ile gerçek şifre isteklerinin sahte olanlardan ayrılmasının gerekli olduğunun altını çizmekte. Şimdilik ise kullanıcıların gözünü 4 açmaktan farklı yapabileceği bir şey ise maalesef bulunmuyor.

apple apple id ios
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.