Apple iCloud Hesabı Nasl Korunur

​Son zamanlar da Apple kullanıcıların başı iCloud hesapları ile dertte...

Apple iCloud Hesabı Nasl Korunur

Son olarak geçen yıl ünlülerin ve kullanıcıların sık sık başına gelen Apple iCloud hack skandalı ile teknoloji dünyası büyük şok yaşayarak çalkalanmıştı.

Bu olayların üzerinden henüz 1 yıl bile geçmemişken yeni bir hack skandalı tekrardan gündeme bomba gibi düştü. 

Çin menşeli mail adresleri ile kullanıcıların iCloud verilerini ele geçirme isteği son günlerde yeniden gündeme gelirken birçok kişinin merak ettiği sorular arsında hesaplarını nasıl güvene alacakları yer alıyor. Peki, iCloud hesabınızı nasıl güvene alacaksınız?

Fotoğraf Paylaşım İstegine Dikkat:

iCloud hack olayından sonra çift aşamalı güvenlik sistemini ekleyen Apple, şimdi de Çinli hackerların hedefinde. Son günlerde iCloud kullanıcıları Çin menşeli mail adreslerinden iCloud Fotoğraf Paylaşma isteği yer alırken, firma uyarı yaparak kullanıcıların iCloud Fotoğraf Paylaşma isteğine dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundular. Nedeni ise, iCloud Fotoğraf Paylaşma isteğine izin verdiğiniz zaman, iCloud hesabınızda yer alan tüm fotoğraflara hackerlar erişebiliyor. Bu erişimin ardından ise hesabınızla ilgili gizlilik bozuluyor ayrıca gizlilik açısından oldukça önemli olan bu husus için Apple şimdilik birşey yapamıyor. Çünkü hackerların kullanmış oldukları yol ilginçtir ki tamamen yasal. 

iCloud Apple Çin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.