Apple HomePod Teknolojisi İçin Face ID Teknolojisinin Gelebileceği Açıklandı

Aralık ayı içerisinde kullanıcılarla buluşması beklenilmekte olan Apple şirketinin HomePod isimli akıllı hoparlörü, bir sonraki nesli içerisinde Face ID teknolojisine kavuşacak olabilir.

Apple HomePod Teknolojisi İçin Face ID Teknolojisinin Gelebileceği Açıklandı

Aralık ayı içerisinde kullanıcılarla buluşması beklenilmekte olan Apple şirketinin HomePod  isimli akıllı hoparlörü, bir sonraki nesli içerisinde Face ID teknolojisine kavuşacak olabilir.

Nikkei'nin tarafından HomePod ile AirPods üretilmesinden sorumlu olan Inventec Appliances firmasının başkanı olan David Ho’nun akıllı hoparlördeki trendleri ile alakalı bir şekilde firmaların yüz ve de görüntü tanıması özelliklerini birleştirmek amacıyla çalışmakta olduklarını da ifade etmiş olduğunu hatırlatılıyor.

Yalnızca ses tanımanın yeterli bir durumda bulunmadığı ayrıca yüz ve de görüntü tanıması özelliklerinin gelmesi gerekli olduğu belirtilirken, yapay zeka bağlantısına sahip özelliklerin insanların yaşamını çok daha pratik bir duruma getirecek olduğu ve kullanımı basitleştirecek olduğu da vurgulanmakta. Ek bir şekilde, 2019 senesinde sunulacak olan sonraki nesilden HomePod modellerinin 3 boyutlu şekildeki algılama özellikli kameralarla gelecek olduğu da düşünülmekte.

İlk önce bu senenin başlarında gerçekleştirilmiş olan WWDC etkinliği kapsamında tanıtılmakta olan ürünün çıkışı meraklı bir şekilde beklenmekte. Öte yandan, gelecek sene Face ID isimli özelliğinin iPad Pro tablet serisi içerisine de gelmesinin beklenmekte olduğunu not olarak düşmekte yarar var. Hali ile Apple şirketi, üstünde önemle durmakta olduğu teknolojisini bütün ürün gamında sunmayı isteyecektir.

HomePod isimli ürüne yüz tanımanın eklenmesi ile birlikte değişik kullanıcı profillerinin oluşturulacak olması ve odada yer alan kişinin otomatik bir şekilde tespit edilip bu kişiye özel  olan içeriklerin sunulması olanaklı bir duruma da gelebilir.

apple homepod face ıd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.