Apple Eğitim Programını Duyurdu

Apple bundan sonra öğrencilere yazılım eğitimleri vermeye hazırlanıyor. Kısa süre önce duyurulan yeni eğitim programıyla beraber Apple'ın sistemi nasıl olacak?

Apple Eğitim Programını Duyurdu

Teknoloji devi Apple’ın yeni akıllı telefonları, WWDC 2017 etkinliği, yeni tablet modeli gibi gündeme gelmesine neden olan birçok konu var. Özellikle iPhone 8 akıllı telefonları için Apple’ın hemen her gün haberlerde yerini aldığını biliyoruz. Teknoloji dünyasının kilit taşlarından biri olan ve gündemden hiç düşmeyen Apple’ın tüm bunlarla beraber bambaşka çalışmalar yapmaya başladığı da ortaya çıktı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre artık öğrencilere bilgisayar yazılımları öğretilecek. İlk olarak Apple’ın Amerika içerisinde başlatacağı eğitimlerin detayları da ortaya çıkmış durumda.

500 Bin Öğrenciyle Eğitim Programı

Teknoloji devinin bu noktada ilk aşamada 500 bin öğrenciye yazılım dersleri vereceği belirtildi. Bilgisayar yazılımlarının yanı sıra özellikle iOS işletim sistemi üzerinde eğitimler verecek olan teknoloji devinin, öğrencilere Swift dilini aktaracağı belirtildi. Yeni dilin öğretilmesi amacıyla özel eğitim merkezlerini kullanacak olan Apple’ın, eğitiminde 6 ön lisans sistemi uygulayacağı ve mezun durumuna gelen öğrencilerinde Apple’ın sertifikalarını taşıyacağı belirtildi.

Güz döneminde doğrudan hayata geçirilecek olan projenin, Amerika dışında da kullanıma girip girmeyeceği ise belli değil. Eğer iddialar doğruysa Apple’ın başarı elde etmesi durumunda eğitimler Amerika’nın dışında da özellikle Avrupa ülkelerinde başlayacak. Bir nevi kendi kadrosunu da oluşturacak olan Apple’ın eğitim sisteminin ne kadar başarılı olacağı ise önümüzdeki dönemlerde belli olacak.  

apple eğitimleri apple kursları apple swift eğitimi ios eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.