Apple, Donör Uygulaması Başlattı!

Apple ilk etapta Amerika ile başlayacağı yeni bir uygulama geliştirerek kullanıcılarının bilgilerini ve donörlük durumunu istatistik verilerle elinde bulundurabilecek.

Apple, Donör Uygulaması Başlattı!
Apple, iPhone kullanıcıları için yapacağı özel bir yazılım aracılığıyla doku donöru olmak ve organ bağışı yapmak isteyenleri kayıt altına alacak. Öncelikle Amerika'da başlayacak olan bu yazılım uygulaması daha sonra önce Tüm Avrupa'ya ardından dünyada etkin hale gelecek.
 
2016 Yılının sonbahar döneminde başlayacağı açıklanan uygulama, isteğe bağlı olarak insanların kayıtlı donör olmak için iPhone telefonlara önceden yüklenmiş Sağlık uygulaması içinde bir düğme kullanarak mümkün hale gelecek. Apple, bu uyglama için kar amacı gütmeyecek. Apple CEO'su Tim Cook, bu uygulamanın ilhamını Pankreas kanseriyle mücadele sırasında karaciğer nakli alan eski CEO'su Steve Jobs'tan aldıklarını söyledi.
Apple tarafından yapılan basın açıklamasına göre, Amerika'da 120 binden fazla kritik seviyede hasta nakli bekliyor. Bu durumdan ötürü sağlık teknolojisinde de önemli bir yazılıma imza atan Apple, bu yılın başlarında, Apple'nin analisti Tim Bajarin'in Apple kullanıcılarının sağlıklarıyla da ilgili iyileştirme yapmak ve durumu ciddi manada önemsediklerini göstermek için bu yazılımı yaptığı dile getirildi.
Bu yeni uygulama, doktor ve gerekli tıbbi sağlayıcılar, Apple kullanıcısının şifresini bilmeden acil iletişim bilgilerine ve alerjilerine kadar her şeye erişebilecek. Erişime olanağı ise Apple'nin ID özelliği sağlayacak.
Bu yazılımın Sonbahar'da İOS 10 sürümüyle birlike Apple'ın iPhone ve iPad cihazlarında yer alacağı ve ilk olarak Amerika'da kullanılacağı da belirtildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.