Apple Büyük Bir Panik Yaşıyor

Fast Company şirketinin paylaşmış olduğu taptaze bir raporuna göre Apple şirketi, iPhone 8 modelinde üretim gecikmelerine sebep olabilecek yazılım problemlerini düzeltmek amacıyla ''çok ateşli bir şekilde'' çalışmaya devam ediyor

Apple Büyük Bir Panik Yaşıyor

Fast Company şirketinin paylaşmış olduğu taptaze bir raporuna göre Apple şirketi, iPhone 8 modelinde üretim gecikmelerine sebep olabilecek yazılım problemlerini düzeltmek amacıyla ''çok ateşli bir şekilde'' çalışmaya devam ediyor. İsimsiz olan kaynağın son ''durum bilgisi'' şeklinde ileri sürdüğüne göre  ise Apple şirketinde şu an içerisinde bir panik havası hakim durumda. Zira bu problemler çözülmez ise iPhone 8 

 modelindeki beklenen birkaç tane özellik en başta yerini alamayabilir.

Gecikebilecek olan özelliklerden bir tanesi kablosuz şarj  özelli olabilir. Eski ortaya atılan  iddialarda kablosuz şarjın da ayrı bir şekilde satın alınacak bağımsız şarj cihazı ile kullanılabileceği yer almaktaydı. Apple şirketinin blog yazarı olan John Gruber ise kablosuz şarj cihazlarının yeni iPhone modelleriyle beraber çıkmayacak olduğunu, iOS 11.1 güncellemesi ile beraber satışa sunulacağı konusunda iddiada bulunmuştu Gruber farklı bir detaya ise girmemişti.

Şimdi de Fast Company, problemin donanım bileşenlerinden değilde yazılım sorunlarından kaynaklandığını açıklıyor. Eğerki yazılım problemli çözülmez ise kablosuz şarj özelliği de yeni iPhone modelleri çıktığında hazır bir durumda olmayacak demektir. Bu durum ise John Gruber'ın daha önceki açıklamaları ile gayet uyumlu bir halde.

Kablosuz şarj özelliğinin dışında 3 boyut sensörü ile alakalı bir problemde söz konusu durumda. Rapor Apple şirketinin 3D sensör ile mücadele etmekte olduğunu  açık bir şekilde vurguluyor.

apple iphone 8 fast company
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.