Apple Beklenen Destek Uygulamasını Yayınladı

Apple destek adı verilen uygulamanın yayınlanması ile sistemin nasıl çalışacağı da ortaya çıktı. Şu an için sadece Hollanda genelinde yayınlanan Apple destek uygulaması ile beraber doğrudan telefon üzerinden destek almanız mümkün hale getiriliyor.

Apple Beklenen Destek Uygulamasını Yayınladı

Akıllı telefonları ve ürünleri kadar satış sonrası desteğiyle de farklı bir yapıya sahip olan Apple’ın genel anlamda randevu ve uzaktan destek gibi sistemlerle satış sonrası hizmetleri verdiğini biliniyor.
Destek için kullanıcıların yaralanabileceği birçok ayrıcalığın bulunduğu sistemde en kolay ve en çok dikkat çeken destek tipi ise sesli destek. Telefonda sorun yaşadığınız da doğrudan teknik ekip ile iletişime geçmenizi sağlayacak olan sesli destek dışında anlık mesaj desteği ve sorun çözümü için ek destek türleri yer alıyor.

Apple’ın kullanıcılara sunduğu bu sistemler çoğu durumda sorun çözümü için etkili olsa da bazen özellikle randevu sistemlerinde gecikmeler yaşanabilmekte. iOS 10.2 beta 2 sürümünde ilk denemesi yapılan Apple destek uygulaması ise sonunda yayınlandı.

iPhone için yaşanan sorunların çok kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulmasını sağlayacağı düşünülen sistemin bunun dışında hangi ülkeler yayınlanacağı da merak konusu oldu. Şu an için sadece Hollanda genelinde deneme yapma amaçlı Apple destek uygulamasını yayınladığını belirten Apple’ın bunun dışında eğer sistem beğeni toplarsa birçok ülkede yeni uygulamasını yayınlayacağı da açıklandı.

Buna karşın Apple’ın şimdiden Türkçe dil desteği de olmak üzere uygulamaya dil desteklerini de eklediğini belirtelim. Fakat henüz uygulamanın kararlı sürümünün çıkış tarihi için herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bu nedenle şu an için Apple destek uygulamasının ülkemiz içinde yayınlanıp yayınlanmayacağını söylemek oldukça zor. Fakat yayınlanmasını durumunda anlık destek sağladığı için Apple’ın en beğenilen uygulamalarından biri olacağı da kesin.

 

Apple Hollanda Destek iOS İphone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.