Apple, ABD Merkezli Firmalara Fon Desteği Sağlayacak

Teknoloji devi Apple, ABD merkezli firmalar için bileşen üretimini desteklemek amacıyla yaptığı yatırımlarla da adından söz ettiriyor.

Apple, ABD Merkezli Firmalara Fon Desteği Sağlayacak

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada ülke genelinde faaliyet gösteren büyük firmaların ürünlerini ABD içinde üreterek iş imkanı sağlamaları gerektiğini belirten sözleri sonrasında Apple'ın CEO'su Tim Cook, ABD içindeki üretim teknolojilerinin gelişimini sağlamak amacıyla bir fon oluşturduklarını ve bu fona başlangıç aşamasında 1 milyar dolar yatıracaklarını duyurdu.

CNBC kanalında yayınlanan ve Jim Cramer'in düzenlediği Mad Monkey programında konuk olan Tim Cook, sunucunun Apple için dev bir firma, iş yaratmak için Apple neler yapıyor? sorusuna ABD'de firmalarının 2 milyon iş imkanı oluşturduğu cevabını verdi. Apple'ın ABD içinde 25000 Ar-Ge çalışanının olduğunu ve bu sayının 6000'inin Austin, Texas'ta bulunan Apple tesislerinde çalıştığını sözlerine ekledi.

Apple CEO'su Tim Cook'un bahsini ettiği 2 milyon rakamı tahmini bir rakam olarak düşünülüyor. Bu rakamın içinde telefon bileşenlerini sağlayan Corning ve 3M tedarikçilerinin de bulunduğu düşünülüyor.

Tim Cook, Apple'ın geliştirici kitlesine de atıfta bulunarak yaklaşık 1.5 milyon geliştirici içinde küçük şirketlerden büyük şirketlere kadar dünyayı değiştirmeye yetecek uygulamalar yazıp hazırlayan kişilerin olduğunu da belirtti.

Apple'ın bahsi geçen fonu ürünlerini ABD içinde üreten küçük şirketlere yatırım amacıyla kullanılacak. Ayrıca bu ay içinde Apple'ın ilk yatırımının duyurulabileceği de Cook tarafından belirtilirken firmanın bileşen üreten küçük firmalara öncelik tanıması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.