Apple 5G Başvurusu Ortaya Çıktı

Apple 5G teknolojisii için geri sayım başladı. Peki Apple 5G teknolojisi ne zaman kullanıma girecek? Markanın bu konuda yaptığı çalışmalar neler?

Apple 5G Başvurusu Ortaya Çıktı

Hız ve kalite konusunda iletişimin seviyesini artıran yeni teknoloji 4.5G’nin ardından kısa süre içerisinde 5G teknolojisi ortaya çıktı. Yeni teknoloji sayesinde hem internet hızları hem de iletişim kalitesinin artması beklenirken bu teknolojiye ilk olarak hangi markanın adım atacağı ise merak konusu olmuştu. Bu konuda ilk adımlarda dev markalardan beklenmekteydi. Samsung ve Apple gibi dev firmaların ne zaman konu hakkında adımlar atacağı beklenirken sonunda bu alanda ilk çalışmanın haberi geldi. İlk gelen haberlere göre Apple 5G teknolojisi artık kullanıma girmek üzere. Apple bunun için beklenen başvuruları ise gerçekleştirmiş durumda.

Apple 5G Çipleri İçin Başvuru Yaptı

Bu kez markanın Apple 5G teknolojisi için FCC’ye başvurduğu ve 5G teknolojisini de geliştirmek için adımlar attığı ortaya çıktı. Apple tarafından paylaşılmasa da Apple’a çok yakın kaynaklar tarafından doğrulanan yeni haberde markanın bundan sonraki aşamada geliştirdiği mevcut 5G çiplerini de testlere sokacağı öğrenildi.

Şu an için yenilenmiş teknolojinin ne zaman kullanıma gireceği konusunda bilgiler elde edilmemiş olsa da Apple’ın bu konuda elini çabuk tutması bekleniyor. Özellikle markanın yeni iPhone modellerinde Apple 5G teknolojisine de yer vereceğinin iddiaları konuşulmaya başlandı. Fakat şu an için resmi doğrulama yok.  

Apple 5G Apple 5G başvurusu 5G teknolojisi FCC
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.