Apple 1 Kablosuz Şarj Şirketini Satın Aldı

iPhone modelleri için en sonunda kablosuz şarj özelliği eklemiş olan Apple şirketi, bunun problemsiz bir şekilde kullanılabilmesini sağlayacak olan aksesuarlar konusunda çok önemli bir yatırım daha yapmış bir halde.

Apple 1 Kablosuz Şarj Şirketini Satın Aldı

iPhone modelleri için en sonunda kablosuz şarj özelliği eklemiş olan Apple şirketi, bunun problemsiz bir şekilde kullanılabilmesini  sağlayacak olan aksesuarlar konusunda çok önemli bir yatırım daha yapmış bir halde. iPhone  telefon üreticisi, tüketiciler ve firmalar için kablosuz şarj cihazları tasarlamakta olan Yeni Zelanda'da merkezi bulunan PowerbyProxi isimli firmayı da bünyesine katmış oldu.

PowerbyProxi şirketi, 2007 senesi içerisinde Auckland Üniversitesi’nden tamamen ayrıldı ve de ortalama müşterilerle beraber ağır iş makineleri ile birlikte medikal ekipmanlarla ilgilenmekte olan endüstriler için çeşitli ürünler geliştirdi. Herhangi bir şekilde  metalik olmayan malzeme üstünden 150 watt elektrik aktarımı desteklemekte bulunan Proxi-Point ise firmanın ürünlerinden bir tanesi idi.

Firma deneyimini artık  Apple şirketinin birden çok cihaz şarj edebilmesini sağlayacak kablosuz şarj istasyonlarından AirPower için kullanmaya başlayacak gibi gözükmekte. Öte yandan PowerbyProxi elinde 450 tane patent, patent başvurusu ve de beklemede bulunan patentler yer aldığını da not olarak düşmekte yarar var.

Apple şirketinin rakipleri kablosuz şarj ile ilgili teknolojisini senelerdir kullanırken, firma ise mevcut bu vagona iPhone 8 modeli, iPhone 8 Plus  modeli ve iPhone X modeli ile atlamış oldu. Aksesuar açısından üçüncü parti ürünlere bir yönlendirme yapılır iken, firma kendi şarj istasyonunu da önümüzdeki sene içerisinde piyasaya sürmüş olacak. Öte taraftan, bu alımla senelerin farkını kapatabilecek bir teknoloji geliştirilir mi bu büyük bir merak konusu.

Şirketin tarafından bu satın alma ile ilgili işlemi için ne kadarlık bir para harcanmış olduğu konusunda ise bilgi yer almıyor.

apple kablosuz şarj powerbyproxi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.