Android'te Yenilik !

Apple sistemi, Android cihazlar içinde olacak! Çalışan veya kaybolan Android uygulamalı telefonlar artık tek tuşla kullanılmaz hale getirilebilecek! İşte detaylar

Android'te Yenilik !

Shiftdelete'nin haberine göre, iPhone'larda uzun süredir olan ve telefonu kaybolması ya da çalınması durumunda kullanılmaz hale getiren özellik sonunda Android telefonlara da geliyor. Yeni özellikle beraber, kullanıcılar cihaza uzaktan müdahale ederek telefonu kullanılmaz hâle getirebilecek.

Android'in 'Cihaz Yöneticisi' özelliği bir süredir telefonları kaybolmaya karşı koruyor. Eğer bir yerde telefonunuzu unutursanız, bu özellik sayesinde web uygulaması üzerinden nerede olduğuna bakabiliyor, çalmasını sağlayabiliyor veya telefonunuzu bulan insana ana ekrandan mesaj gönderebiliyorsunuz.

Ancak tüm bunlara rağmen sistem mükemmel değil ve cihazınız kötü niyetli insanların eline geçtiğinde verileriniz tehlikede.

Uzaktan Cihazınızı Bozun!
Böylesi durumlar için yeni bir özellik daha eklemeyi planlayan Google, kullanıcıların uzaktan kontrol ile cihazlarını "brick" edebilmesini sağlayacak.

Eğer bir daha telefonunuza ulaşamayacağınızı düşünürseniz bu özellik sayesinde hem tüm verileri sıfırlayabilecek hem de o cihazın bir daha kullanılabilmesini engelleyebileceksiniz.

Shiftdelete'in haberine göre nihayetinde bu özelliğin tam olarak nasıl çalışacağını belirleyecek olanlar üreticiler. Gelen bilgilere göre bu seçeneği seçtikten sonra tam olarak hangi bölümlerin silineceğine akıllı telefon üreticileri karar verecek.

Son olarak bu özellikle birlikte SD karta müdahale de edilebilmesi bekleniyor.

iphone android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Limbo Ayrıntılı İnceleme
Limbo Ayrıntılı İnceleme
Super Mario Run Android Çıkış Tarihi !
Super Mario Run Android Çıkış Tarihi !