Android'in Kurucusu Yapay Zekalı Essential Modelini Duyuracak

Dünya'nın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android yakın zamanda yeni bir haberle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Fakat bu kez güncelleme ya da yeni sürümle değil, kurucu ortağı Andy Rubin'in tasarladığı ve Essential adı altında çıkaracağı telefon modelleriyle.

Android'in Kurucusu Yapay Zekalı Essential Modelini Duyuracak

Essential yeni bir telefon markası olarak bize ilk cihazını sunmak üzereyken tanıtım tarihi olarak 30 Mayıs 2017 işaretleniyor. Çünkü tüm gözlerin bu güne çevrilmesinde önemli bir bilgi paylaşımı var. Örneğin Andy Rubin bir süredir katılacağı Code Conference için 30 Mayıs tarihinde paylaşacağı önemli bilgiler olduğundan söz ediyor.

Twitter'da ise Essential resmi hesabından yapılan duyurular çok yakında tanışmak üzere olduklarını beyan eden söylemler göze batıyor. Şimdiye kadar üzerinde çalıştığımız projeyi artık herkese sunma zamanı geldi diyen Rubin için hayatının en önemli anlarından birisi Essential modeli ile yaşanacak.

Tanıtıma günler kalmasına rağmen sızıntı yaşanmaması için ciddi bir emek harcayan ekibin geliştirdiği cihazın muhtemelen üst segment olması bekleniyor. Yalnızca dayanıklılık konusuna seramik arka yüzey gibi çözümlemeler olacağından fiyat etiketinin yüksek olabileceği öngörülüyor. Aynı zamanda cihazın Android ile çalışacağını, muhtemelen Nougat yani son sürümü kullanacağını söyleyebiliriz. Hatta Essential çıkış tarihi ile ilgili bilgi olmadığından Android O için ilk cihazlardan birisi olması kuvvetli muhtemel.

Şimdiden Essential modellerinde 360 derece kamera özelliği, Arttırılmış gerçeklik desteği gibi detaylar olacağına ilişkin iddialar ortalığı kasıp kavuruyor. İşin daha ilginci ise Android kurucu ortağı Andy Rubin Essential iddiaları için sessizliğini koruyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.