Android'de Yer Alan Messages İsimli Uygulamaya Güncelleme Yapıldı

Google şirketinin Android işletim sistemi içerisinde varsayılan şekilde sunulan mesajlaşma uygulaması olan Android Messages çok daha yeni özellikler ile birlikte güncellendi.

Android'de Yer Alan Messages İsimli Uygulamaya Güncelleme Yapıldı

Google şirketinin Android işletim sistemi içerisinde varsayılan şekilde sunulan mesajlaşma uygulaması  olan Android Messages çok daha yeni özellikler ile birlikte güncellendi.


Android işletim sisteminin varsayılan mesajlaşma ile ilgili uygulaması 2.7 sürümüne kavuşmayı başarırken, pek çok Android işletim sistemine sahip akıllı telefonda kurulu bir şekilde gelen Android Messages telefonunuzun çok daha yeni özelliklere kavuşmasını da sağlamış oldu.

Güncellemenin detaylarına bakıldığında herhangi bir şekilde detaylı açıklama bulunmamakta. Fakat APK dosyasında yer alan kodları incelendiği zaman güncellemenin getirmiş olduğu yeniliklerde gün yüzüne çıkmış oluyor.

Google şirketinin bir başka uygulaması olarak ön plana çıkan Google Duo ile birlikte entegre duruma getirilen bu mesajlaşma uygulaması, eğer rehberiniz içerisinde bu uygulamayı kullanmakta olan varsa size bunu bir tane video simgesi ile birlikte bildirecek.


Bunun sayesinde söz konusu kişi ile hızlı bir biçimde mesajlaşmanızın yanı sıra tek bir tuş ile birlikte görüntülü görüşme gerçekleştirebileceksiniz. Buna ek bir şekilde uygulama 2 SIM kart desteği yer alan modeller içinde RCS standardına bir destek vermeye başlamış oldu.

Bir başka yenilikse görüşmeyi açmış olduğunuzda kaç tane yeni mesaj almış olduğunuzu gösterecek olması. Yeni  gelen bu güncelleme ile beraber dosya boyutu da  biraz aşağı çekilmiş olan uygulama, artık 5.7 MB çok daha küçük boyuta sahip.

android android messages.güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.