Android'de Varsayılan Programlardan Kaynaklı Virüs Şoku !

Kullanıcılar hali hazırda virüslü telefonları satın alıyor olabilirler ! Android'de varsayılan programlardan olduğu düşünülen yeni bir virüs tespit edildi. İşte haber ile ilgili detaylar...

Android'de Varsayılan Programlardan Kaynaklı Virüs Şoku !

Android işletim sistemi şuan da tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi olarak dikkat çekiyor. Tabletlerde ve telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olma yetisine sahip Android'de, bilindiği üzere bazı uygulamalar telefonda ön yüklü olarak bulunuyor. Yani root izni olmayan müşteri, Android bir telefon olduğunda bazı uygulamaların varsayılan halde bulunduğunu, hali hazırda yüklenmiş ve çalışıyor olduğunu görüyor. İşte Checkpoint, tam da bu hususta bir güvenlik probleminin söz konusu olduğunu ileri sürmekte.

Checkpoint tarafından yayınlanan listeye göre özellikle Samsung Galaxy Note 2 telefonu sahipleri büyük risk altındalar. Telefonda bulunan, fabrikasyon aşamasında yüklenmiş olan varsayılan uygulamaların kullanıcılara tehdit saçtığı ileri sürülüyor. İddiaya göre, bir virüs çeşidi bu uygulamalarda gizleniyor ve telefon henüz hiç çalıştırılmamış olsa dahi hazır olarak bekliyor. Telefonu satın alan kişi ise ilk başta tamamen virüssüz, güvenli bir telefon kullandığını düşünüyor ancak söz konusu virüs yüzünden bu mümkün olmuyor. 

PEKİ KULLANICI NE YAPMALI ?

Bu durumda kullanıcının yapması gereken şey bilgisayar bağlantısı aracılığı ile orjinal yazılımı telefona yüklemektir. Bu sayede virüsten arınmış olacaksınız.

android checkpoint telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.