Android Yarışmasının Ödülleri Arttı

Android Güvenlik Ödülleri için yeni bir karar alındı. Google bu sene için Android Güvenlik Ödüllerini arttırdığının haberini verdi. İşte detaylar.

Android Yarışmasının Ödülleri Arttı

Google’ın en başarılı çalışmalarından biri olan Android mobil işletim sistemi akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olarak biliniyor. Pazarın büyük bir bölümüne hakim olan işletim sisteminin bu kadar yoğun kullanılması Google’ın çeşitli güvenlik sorunlarıyla da karşı karşıya kalmasına neden oluyor.

Özellikle son dönemde bu kadar çok kullanıldığı için hackerlarında hedefinde olan işletim sistemine karşı önlemler almak adına ise Google’ın ekstra bir çalışma yürüttüğünü de biliyoruz. Sürekli olarak güvenlik açıkları hakkında bilgi toplamak isteyen Google’ın tüm bunlarla beraber son olarak Android için güvenlik yarışmaları düzenlediğini de söylemek gerekiyor. Her yıl yenisi gündeme gelen Androdi güvenlik yarışmasının bu sene gündeme gelmesinin nedeni ise çok farklı.

Android Güvenlik Ödülleri 4 Kat Arttı

Öyle ki Google bu sene yarışmaya çok daha ilgi çekmek istemiş olacak ki Android Güvenlik Ödülleri tam olarak 4 kat artırıldı. Aslında bunu bir yarışma olarak değil de düzenli bir sistem olarak göstermek daha doğru olacaktır. Çünkü Google bu etkinliği yıl içerisine yayıyor. Yani önemli olan Android işletim sisteminde açıkları tespit etmek.

Açıkları tespit eden kullanıcıların ise Google’a başvurması durumunda kazanacakları ödül miktarı tam olarak 200 bin dolara çıkarıldı. 50 bin dolar gibi bir ödül sunulurken şimdilerde 200 bin dolar ödül sunulması ise epey bir ilgi uyandıracak gibi duruyor.   

android güvenlik ödülleri android güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.