Android ve iOS İçin 72 Yeni Emoji

Hazırlanan güncellemeyle emoji şekillerine 72 yeni emoji daha katıldı. Bu 72 emoji arasında omuz silkme, facepalm (yüzü avuçla kapatma hareketi) ve selfie emoji de var.

Android ve iOS İçin 72 Yeni Emoji

Unicode 9.0 için hazırlanan güncelleme ile emoji dünyasına 72 yeni emoji katılıyor. Bu 72 emoje arasında omuz silkme, facepalm adı verilen yüzü avuçla kapatma hareketi ve selfie emojisi de yer alıyor.

Bu ay içerisinde yayına girmesi beklenen yeni emojiler aynı zamanda 5-21 Ağustos tarihleri arasındaki Rio Yaz Olimpiyatları’nda kullanılması amacıyla düzenlendi. Olimpiyatlar sırasında kullanılması için madalya ve spor aktiviteleri hakkında da çeşitli emojiler seçildi ve yapıldı. Ancak yeni emojilerin telefonlarda belirmesi biraz zaman alacak. Emojilerin kullanıma girebilmesi uygulamaların emoji kütüphanelerini güncellemeleri gerekecek. Ancak Rio Olimpiyatları’nda kullanıma yetiştirmek için bu güncellemelerin hızlı şekilde gerçekleşeceği düşünülüyor.


Ayrıca önümüzdeki sonbahar aylarında iOS ve Android sistemlerine gelecek güncellemeler sayesinde yeni emojiler işletim sistemlerinde standart olacak.


Omuz silkme, yüzü avuçla kapatma, Selfi emojelerinin yanı sıra Rio Yaz Olimpiyatları için de bir çok emojinin yapılacak güncellemeyle aktif olması bekleniyor.

emoji ios android unicode
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.