Android Üzerindeki Video Görüşmeleri Basitleşti

Google şirketi, Android platformunun kullanıcılarının video görüşmelerini de artık fazlasıyla basit gerçekleştirebilmesi sağlamış oluyor.

Android Üzerindeki Video Görüşmeleri Basitleşti

Google şirketi, Android platformunun  kullanıcılarının video görüşmelerini  de artık fazlasıyla basit gerçekleştirebilmesi sağlamış oluyor. Bundan sonra Telefon ile birlikte Kişiler ve  de Mesajlar uygulaması üstünden video çağrısı yapabilmek olanaklı olacak.

Bütünleşik bir video görüşme konusundaki özelliği ilk önce Pixel modeli, Pixel 2 modeli, Android One ve de  Nexus modelinin cihazlar için sunulmuş olacak. Firma daha çok cihaz içerisinde bu özelliği sunmak amacı ile iş ortakları ile çalışmaların yürütülmekte olduğununda altını çizmekte. Tabii ki  de şimdilik net bir şekilde tarih ise hiç bir şekilde verilmiyor.


Eğerki siz ve  de arama yaptığınız kişi, ViLTE (LTE üstünden video) isimli desteğine sahip  olan bir operatör kullanmaktaysanız, video çağrınızda operatör servisine yönlendirilmiş olacak. Bu özel servis mevcut değilse bile çağrınız Google Duo üstünden gerçekleştiriliyor olacak. Duo ile birlikte video görüşmesi yapmak amacı ile sizin ve aramakta olduğunuz kişinin uygulamayı kurmuş ve de aktif bir duruma getirmiş olduğundan emin olmanızın gerekli olduğunu da tekrardan belirtelim.

Google şirketi bu senenin sonlarına doğru, yalnızca bir tık ile devam etmekte olan bir sesli görüşmeyi de  video görüşmesine çevirebilmenizi sağlayacak özel  bir yükseltme de sunacak olduğunu çok açık bir şekilde ifade etmekte.

google android video
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.