Android Telefonlar eeMessage Uygulaması Sayesinde iMessage'ye Kavuşuyor

Roman Scott'un geliştirmiş olduğu weMessage uygulaması, Android işletim sistemli telefonlar üstünden Apple sunucularına bağlanıp iMessage ile mesajlaşabilmeyi olanaklı kılıyor.

Android Telefonlar eeMessage Uygulaması Sayesinde iMessage'ye Kavuşuyor

Roman Scott'un geliştirmiş olduğu weMessage uygulaması, Android  işletim sistemli telefonlar üstünden Apple sunucularına bağlanıp iMessage ile mesajlaşabilmeyi olanaklı kılıyor.

Bugüne kadar pek çok geliştirici, Apple’ın iMessage uygulamasını Android platformuna getirmek için çaba gösterdi. Fakat iMessage, Apple ekosisteminin kapalı mesajlaşma uygulaması olarak kalmaya devam etti.


Fakat bazen ummadık taş baş yarabilir. Apple’ın başını ise 16 yaşındaki geliştirici Roman Scott yardı. Scott’un geliştirdiği weMessage adlı uygulama sayesinde Android telefonunuz üzerinden iMessage ile mesajlaşabiliyorsunuz.

Ee.. Küçük bir detay var. weMessage ile iMessage üzerinden mesajlaşmak için bir Mac’inizin bulunması gerekiyor. Çünkü weMessage, temel olarak Mac’inizde bulunan iMessage uygulamasına bağlanıyor ve uygulama üzerinden mesajları iletiyor.

 

İki Apple cihaz iMessage kullanarak iletişim kurarken, esas olan kısım Apple’ın sunucularını kullanmaktadır. Mac ile iMessage üzerinde mesajlaşmak mümkün. weMessage uygulaması da Android cihazlar ile Mac arasında bir köprü oluşturarak iMessage üzerinden mesajlaşmayı mümkün kılıyor.

weMessage uygulaması piyasaya ilk çıktığında 2,99 dolarlık (12 TL) bir fiyatı bulunuyordu. Fakat daha sonra geliştirici politika değiştirerek weMessage’ı tüm Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sundu. Geliştirici hiçbir kişisel verinin depolanmadığı konusunda garanti veriyor.

Gelecek zamanda Apple, bu oldukça faydalı uygulamanın imha edilmesi için harekete geçecek mi hep birlikte göreceğiz. Teknik olarak uygulamanın yalnızca iMessage iletilerini ‘yönlendirdiği’ düşünülürse böyle bir şey gerçekleşmeyebilir. Belki...

wemessage imessage android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.