Android Tabletlerde Artık Çocuklar Güvende!

Yeni nesil çocukların vazgeçilmezi olan Android tabletler yeni güvenlik önemleriyle birlikte çocuklar için daha güvenli olacak.

Android Tabletlerde Artık Çocuklar Güvende!

Bir dönem popüler olan mobil işletim sistemiyle çalışan tabletler günümüzde artık genellikle beyaz yakalılar ve çocuklar tarafından tercih ediliyor. Beyaz yakalı çalışanlar tabletlerde e-posta hesaplarını kontrol ederken çocuklar ise günün yorgunluğunu tabletteki oyunlarla atıyor.

Çocukların tabletle vakit geçirmesinin doğru ya da yanlış bir hareket olduğuna dair birçok tartışma mevcut ancak tabletlerin çocuklar için çok da güvenli olmadığı bir gerçek. Çocuklar bu cihazlara erişerek istenmedik dosyalara erişebiliyor, sosyal medya hesaplarına girerek tanımadığı ve ona zarar verebilecek kişilerle istem dışı iletişim kurabiliyor.

Bu tarz durumları engellemek için birçok üretici cihazlarında "Çocuk Modu" özelliğini dahil etse de Android platformu dahili olarak böyle bir sınırlandırmayla gelmiyordu. Artık Android tabletlerde çocuklar için yeni bir kullanıcı hesabı açılarak çocukların kullanımı kısıtlanabilecek. Ebeveynler, bu kısıtlamada çocukların hangi servislerden faydalanıp faydalanmayacağını kendisi seçebilecek ve böylelikle çocuğunu tabletteki zararlı içeriklerden koruyabilecek.

Google Play Store'un güncel olduğu birçok tablet bu özelliğe kavuşacak. Bu özelliğin olup olmadığını kontrol etmek ya da kontrol etmek için tabletinizdeki Google Play Store uygulamasının menüsüne gelin, Ayarlar sekmesine tıklayın ve "Ebeveyn Denetimleri" menüsüne girin. Böylelikle eğer menü mevcutsa çocuğunuz için uygun bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. 

android çocuk çocuk modu çocuk kilidi tablet Google Play Store
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.