Android Pay Büyümesini Büyük Bir Hızla Sürdürmekte

Google şirketinin tarafından 2015 senesi içerisinde Android Marshmallow ile beraber duyurusu yapılan mobil ödeme sistemlerinden olan Android Pay, daha çok kullanıcıya hizmet verebilmek amacı ile her geçtiğimiz gün büyümeye hızlıca devam etmekte.

Android Pay Büyümesini Büyük Bir Hızla Sürdürmekte

Google  şirketinin tarafından 2015 senesi içerisinde Android Marshmallow ile beraber duyurusu yapılan mobil ödeme sistemlerinden olan Android Pay, daha çok kullanıcıya hizmet verebilmek amacı ile her geçtiğimiz gün büyümeye  hızlıca devam etmekte.

Özellikle  de Apple Pay ile çok büyük bir rekabet içinde bulunan Google şirketi, Android ekosistemi içinde binlerce sayıdaki cihaza ev sahipliği yapıyor olması ile bir nebze avantajlı durumda olsa bile , günün sonunda kazanmış olan anlaşmalı olduğu şirket sayısını arttırıp kullanıcılara en iyi bir deneyimi sunmayı başaran ödeme sistemi olmayı başarıyor.

Bu kapsam içerisinde çalışmalarına hiç bir şekilde ara vermeden devam etmekte olan Google şirketi, Android Pay konusunda çok önemli bir gelişmeyi  daha kamuoyu ile resmen paylaştı.

Hizmet vermiş olduğu ülke sayısını tam olarak  15 taneye çıkartmayı planlamakta olan Google, geçmiş olduğumuz hafta eklenmiş 24 tane yeni kurum ile beraber Android Pay‘in desteklenmiş olduğu finansal kuruluşu sayılarının 996 taneye ulaşmış olduğunu da duyurmuştu.

Bugün itibari ile sisteme dahil edilmiş olan 16 tane yeni finans kuruluşu ile beraber destek sunmaya başlayan kurum sayısı da 1000 tane barajını aşıp 1012'nin seviyesine ulaşmış oldu.


Amerika Birleşik Devletleri'nde artık nerede ise bütün bankalar tarafından desteklenmekte olan bu mobil ödemenin sistemi, maalesef öteki ülkelerde de aynı başarıyı sergileyememekte.

Android Pay isimli ödeme servisinin ülkemizde aktif olup olmayacak olduğu konusunda ise maalesefki bugüne kadar elde edilmiş olan bir bilgi bulunmamakta.

google android android pay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.