Android Oreo Sürümü Resmen Açıklandı

Aylarca devam eden betalar ve de önizlemelerden sonra Android isimli mobil işletim sisteminin yeni nesildeki sürümü Android O (Android Oreo), bugün içerisinde Google tarafından resmi bir şekilde tanıtıldı ve de hemen dağıtım işlemlerine başlandı.

Android Oreo Sürümü Resmen Açıklandı

Aylarca devam eden betalar ve  de önizlemelerden sonra Android isimli mobil işletim sisteminin yeni nesildeki sürümü Android O (Android Oreo), bugün içerisinde Google tarafından resmi bir şekilde tanıtıldı ve de hemen dağıtım işlemlerine başlandı. 

Dün güneş tutulmasından faydalanılıp değişik bir konseptte gerçekleşmiş olan etkinlikte Google tarafından resmi bir şekilde tanıtılan ve ilk sırada bazı Pixel ile  Nexus cihazlarda dağıtımına başlanmış olan Android Oreo,  daha önceki sürümlere bakarak hem fazlası ile güvenli hem ise çok daha stabil durumdaki bir işletim sistemi.

Android Oreo sürümü ile gelen bir takım yeniliklerden birincisi, Apple şirketinin 3D Touch özelliğine fazlasıyla benzeyen, Uygulama Rozeti ile ilgili özelliği. Yeni olan bu Uygulama Rozeti özelliği ile beraber uygulamanın simgesi üstüne uzun zaman basılı tutulduğu zaman, alınmış son bildirim ve  de uygulama widget'ları gibi türlü bilgiler görüntülenebiliyor olacak.

Göze çarpmakta olan bir farklı Android Oreo yeniliği de; ''Picture-in-picture'' isimli özelliği. Bu özellik temel olarak masaüstünde yer alan kolay pencere kullanımlarını mobile taşımak amacıyla geliştirilmekle birlikte kullanıcıların aynı an içerisinde birden çok işi yapabilmelerine imkan tanıyor.

Bunlara ek bir şekilde standart Android'de yer alan emojilerinin baştan aşağı yenilenmiş olduğu Android Oreo ile beraber, listeye 60 taneden daha fazla yeni emoji daha eklendiği açıklandı. Öte yandan Android Oreo ile gelmiş durumdaki gelişmiş bildirim yönetimi ile ilgili özelliğine ek bir şekilde kullanıcılar arka planda çalışmayı sürdüren uygulamalar üstünde artık daha çok kontrol sahibi olacak.

google android android oreo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.