Android Oreo 8.0 Sürümünde İşler İyi Gitmemekte

Android'in 8.0 Oreo isimli sürümü çıkışını ilk önce Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirmiş olsa bile dağıtım oranlarının arasına girişini de geçmiş olduğumuz ay gerçekleştirebildi.

Android Oreo 8.0 Sürümünde İşler İyi Gitmemekte

Android'in 8.0 Oreo isimli sürümü çıkışını ilk önce Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirmiş olsa bile dağıtım oranlarının arasına girişini de geçmiş olduğumuz ay gerçekleştirebildi. Öte taraftan Kasım ayına gelmemize karşın mobil işletim sisteminin kullanılma oranı fazlasıyla küçük bir artış göstermiş bir halde.

Yalnızca %0.3 kullanım oranına erişmiş olduğu gözükmekte olan Oreo, şu anda yalnızca Google Pixel 2 modeli ile birlikte Google Pixel 2 XL modeli ve de Sony Xperia XZ1 serisine sunulmuş bir halde. Öte yandan eski Pixel modeli ve de  Nexus  modelindeki cihazlar da güncellenir iken başka üreticiler halen beta ve de ön izlemeleri sürümlerinin testlerini gerçekleştirme aşamasında. Bunların arasında Samsung şirketi ile Huawei şirketi tarafından sunulmuş olan son amiral gemileri de yer alıyor. Öte taraftan, HTC şirketi ve de  Huawei şirketi geçmiş olduğumuz haftalarda son sürümdeki Android ile gelecek  olan cihazlarını açık bir şekilde  duyurdu.

Android'in 7.0 Nougat sürümü da %17.6 ve de 7.1 Nougat sürümü de %7.1 kullanıma ulaşır iken toplamda pastadan %20.6 oranında pay kapmakta. Geçmiş olduğumuz ay  ise bu rakamın %17.8 seviyesinde olduğunu hatırlatmakta yarar var..

Android'in 6.0 Marshmallow sürümü ise %1.1 kayıp ile %30.9 oranına sahipken en çok kullanılan sürüm şeklinde öne çıkmayı başarmakta. Ek bir şekilde, Lollipop toplam olarak %27.2 oranında, KitKat %13.8 oranında ve de Jelly Bean %6.2 oranındaki bir paya sahip. Ice Cream Sandwich ve de Gingerbread sürümleri ise ayrı bir şekilde %0.5 oranındaki ufak bir pay ile listede kalmaya devam etmekte.

android android oreo kullanım oranı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.