Android O İle Android TV Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Kazanacak

Google'ın I/O etkinliklerinde üzerinde sıkça durduğu yeni işletim sistemi Android O ile birlikte Android TV'lerin de ara yüzlerinin değişeceği ortaya çıktı.

Android O İle Android TV Yeni Bir Kullanıcı Arayüzü Kazanacak

Google'ın Android TV'ler hakkında yaptığı açıklamada arayüzlerin tamamen değiştirileceği ve hatta artık Android TV'lerde de Google Assistant'ın kullanılabileceği belirtildi.

Android TV arayüzünde yapılacak değişikliklerle birlikte Android TV ana sayfasında da gözle görülür iddialı değişiklikler gözlenecek. Yeni tasarımla birlikte Google assistant'ın tv arayüzünün en üst sol kısmında yer alacağı gözlenirken sağ üst kısımda ise Ayarlar ve Bildirimler yer alacak.

Google Asistant kullanılarak Android TV içindeki içerikler sesli olarak aranabilecekken Google arama motoru üzerinden veya diğer akıllı cihazların bağlı olması durumunda Android TV cihazınıza birçok komutu seslenerek çalıştırabileceksiniz.

Android TV yeni arayüzünün alt kısmında bulunan uygulamalar PlayStation 4'ün kullandığı sisteme benzer bir şekilde paralel olarak sıralanmış. Bu şekilde olan sıralamanın kullanım kolaylığı oluşturduğu da düşünülüyor.

Android O işletim sisteminin gelmesiyle birlikte Nexus Player başta olmak üzere bu yıl sonuna doğru akıllı televizyonlarda bu işletim sisteminin yerini alacağı bekleniyor. Bunun yanında Google'ın sesli asistanı Google Assistant desteği ise sadece Android O kullanan tvlerde değil Android Marshmallow ve Android Nougat kullanan akıllı cihazlarda da yer alacak.

Android O ile gelecek olan yeni Android TV arayüzü ilk olarak Amerika'da bölgesel olarak kullanılmaya başlanacak..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.