Android O Cihazları Şantaj Yazılımlara Karşı Koruyacak!

Popüler mobil işletim sistemi olan Android'in kısa bir süre sonra çıkacak olan yeni sürümü Android O şantaj yazılımlara karşı özel bir koruma ile gelecek.

Android O Cihazları Şantaj Yazılımlara Karşı Koruyacak!

Dünyanı en çok kullan mobil işletim sistemi olan Android kullanıcılar tarafından büyük bir beğeniyle kullanılırken Android işletim sisteminin güvenlik açıkları kullanıcıların canını sıkmaya devam ediyor.

Bu durum karşısında sürekli olarak yeni adımlar atan Google Android işletim sistemini güvenli hale getirmek istiyor. Kısa bir süre sonra Android'in yeni sürümü olacak olan Android O'yu çıkartacak olan Google Android O işletim sisteminde güvenlik önlemlerini arttıracak. Son zamanlarda Windows kullanıcılarının ve Android kullanıcılarının canını sıkan fidye yazılımlar karşısında Google, Android O ile birlikte yeni bir devir başlatıyor.

Google'ın açıklamasına göre şimdiye kadar 50.000'den fazla Android kullanıcısı çeşitli fidye yazılımlarından etkilendiğini açıklayan Google Android O'ya ekleyeceği yeni güvenlik önlemleriyle bu durumun önüne geçecek.

Google'ın Android O ile birlikte ne gibi güvenlik önlemleri alacağı bilinmezken Android işletim sisteminin güvenlik anlamında çeşitli adımlar aması oldukça sevindirici. 

android 0 google fidye windows
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.