Android Nougat Hakkında Merak Edilenler

Google'nin akıllı telefonlar için oluşturduğu işletim sistemi Android'in kısa zamanda çıkacak olan yeni sürümü Nougat, (ballı badem) telefonlar için adeta bir milat sayılıyor.

Android Nougat Hakkında Merak Edilenler

Google'nin Adroid uyumlu cihazların son çıkacak ürünleri için hazırladığı Nougat, hem performans hem hız hem de verimlilik açısından çok daha üst seviyede bir Android işletim sistemi olacak.

Android için en fazla korku duyulan ve problem yaratan durum Virüs ve Google Play Store de bulunan ürünlerin çok kolay virüs tehlikesi içermesi. Aynı zamanda arka planda kullanılan programlarda telefonunu hem gücünü hemde şarjını tüketmekte. 

Bu sorunları tamamen ortadan kaldırmak isteyen Google, bu yüzden düğmeye bastığı Nougat ile, gelen tepkileri biraz olsun afifletmek istiyor. 

İlk etapta Samsung, HTC, LG gibi telefonların son sürümlerinde denenecek olan Android Notgat İşletim Sistemi içerdiği sistem nedeniyle de oldukça özellikli ve yüksek teknoloji içeriyor. 

Bu yüzden her telefonun kaldıramayacağı ve kasma yapacağı için özel ve son sistem telefonlar tanınacak olan Nougat işletim sisteminin telefonlarda kullanacağı yer bile 10Gb'ı geçitği söyleniyor. Diğer uygulamalarında kapladığı yerle birlikte 32 Gb'lık bir telefonun kullanım ve hız için gerekli hareket alanını sağlayamacağı düşünülerek, her telefon için bu özellik kullanılmayacak.

Ancak Nougat İşletim Sistemi yüklenecek telefonlarda şöyle bir durum olacak, bu işletim sistemi Ram ve benzeri sistem gereksinimlerinin fazla olması halinde kapladığı yeri adeta boşaltacak ve telefonlarda asla şişme, kasılma, ağırlaşma, hızlı batarya tüketimi gibi durumlar yaşatmayacak.

Virüs konusunda da ekstra önlemli olmasıysa cabası olacak...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Alp ali     0000-00-00 Telefonum gm 4 g anroid n ye geçttim sorun yok
Ali rıza alp     0000-00-00 Son güncellemeyi aldım kasma yok gayet hızlı ve kullanışlı bir gb lık sürüm
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.