Android Nougat güncellemesi hangi Nexus telefonlarda yok

Google destek sayfalarının birinde yayınlanan güncelleme listesi Nexus 5 ve Nexus 7 kullanıcılarını merakta bıraktı.

Android Nougat güncellemesi hangi Nexus telefonlarda yok

Nexus 5 ve Nexus 7 kullanıcıları akıllı telefonlarıyla gayet mutluyken bahsi geçen güncelleme listesinde olmayışları kafalarda soru işareti bıraktı. Listede yer almayan bu iki telefon kullanıcılarının içine su serpen ayrıntı ise, Google’ın Nexus 5 ve Nexus 7 sahiplerine üç yıl boyunca güvenlik yaması garantisi vermesi.

Bunun dışında Androis güncellemesi almayacak iki başka telefon da Nexus 6 ve Nexus 9. Bahsettiğimiz telefonların güncelleme garanti süresi bu yılın ekim ayında sona ereceğinden Android 0’yu göremeyecekleri belirginleşti. Nexus 6P ve Nexus 5X gelecek yılın eylül ayında güncelleneceğinden Android Nougat’ın bir sonraki güncellemesine sahip olabilecek

Hangi Nexus telefon Android güncellemesi yapamayacak?

Phandroid'in ortaya çıkardığı güncelleme planları, Android güncellemesi almayacak bir sonraki telefonların Nexus 6 ve Nexus 9 olacağını söylüyor. Bu telefonların güncelleme garantisi süresi Ekim 2016'da sona erdiğinden "Android O"yu muhtemelen görmeyecekler. Nexus 6P ve Nexus 5X ise Eylül 2017'ye kadar güncelleneceğinden, Android Nougat'tan bir sonraki büyük güncellemeyi alabilecek gibi görünüyorlar. 

Androidguncellemesi nexus5 nexus6 nexus7 nexus9 android guncelleme google
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.