Android İşletim Sistemine KRACK Wpa2 Güncellemesinin Geldiği Açıklandı

WPA2 protokolünde yer alan önemli bir tane açığın ortaya çıkmasından sonra modern kablosuz ağların güvenliği ile ilgili ufak çapta bir panik yaşanmış idi.

Android İşletim Sistemine KRACK Wpa2 Güncellemesinin Geldiği Açıklandı

WPA2 protokolünde yer alan önemli bir tane açığın ortaya çıkmasından sonra modern kablosuz ağların güvenliği ile ilgili ufak çapta bir panik yaşanmış idi. KRACK ismi verilmiş olan bu açık maalesef bütün işletim sistemlerini de tehdit etmekteydi. Microsoft şirketi bu açığı çoktan kapatmışken, Apple şirketi de iOS 11.1 ile birlikte yama işlemini yaptı. En sonunda ise Google şirketinin tarafından ise Android işletim sistemi için gerekli yama paylaşılmış bir halde..

Kasım ayına ait olan bu özel güvenlik güncellemesi, şu anda pek çok Nexus ve de Pixel  modellerindeki cihazın WPA2 problemini tamamen ortadan yok etmiş durumda. Pixel 2 XL modeli için henüz bir yama gelmemiş olsa bile bunun da kısa bir zaman içerisinde sunulacak olması konusunda bir beklenti var.

Maalesefki, uzun zamandan beri risk altında yer alan pek çok Android işletim sistemine sahip olan cihaz için bu güncellemenin gelecek olması da aylar sürebilecek. Üreticiler  ise özelliklerin güncellemeleri amacı ile ellerini çabuk tutma konusunda davranış sergiler iken maalesef güvenlik ile ilgili güncellemelerine aynı özeni hiç bir şekilde göstermemekte. Umuyoruz ki en kısa zaman içerisinde bütün cihazlar gerekli olan bu yamaya kavuşmuş olur.

google android yama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.