Android Go Nasıl Bir Hız Artışı Sağlayacak?

Android Go işletim sisteminin telefonları nasıl hızlandıracağı hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Google nasıl bir yenilik kullanacak? Android Go akıllı telefonları ne kadar hızlandıracak?

Android Go Nasıl Bir Hız Artışı Sağlayacak?

Akıllı telefon dünyasında ne yazık ki her model amiral gemisi serilerinde olduğu gibi bilgisayarlara yetişen sistem özellikleriyle gelmiyor. Bunun yerine fiyat performans serisi olarak değerlendirilen serilerin daha fazla satış elde edildiğini de biliyoruz. Fakat giriş seviyesi akıllı telefon modellerinde de en sık yaşanan sorunlar performans sorunları oluyor.

Özellikle işletim sisteminin konfigürasyonu yapılmamışsa bu durumda ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Google performans anlamında yaşanan bu sorunların önüne geçmek içinse yeni bir işletim sistemi duyurdu. Geçtiğimiz hafta içerisinde duyurusu yapılan Android Go işletim sistemiyle beraber Google’ın bu sorunu da çözeceği belirtiliyor. Kısa süre önce yapılan tanıtım sonrasında Android Go serisinin sistemi nasıl hızlandıracağı konusunda da belli başlı bilgiler ortaya çıktı.

Android Go RAM Kullanımını Değiştiriyor

Aslında Android Go sisteminde Google’ın doğrudan RAM sistemini değiştireceği belirtiliyor. 1 GB altında Ram kullanılan cihazlarda bile başta işletim sisteminin arayüzü değiştirilerek ekstra RAM tüketiminin önüne geçilecek. Doğrudan Android O işletim sisteminin bir uzantısı gibi çalışacak olan yeni sistemde sadece arayüzde değil yüklü tüm uygulamalarda RAM tüketimini engelleyecek sistemler kullanılacak.

Uygulamalar bu şekilde yeni algoritmaya uyumlu hale getirilecek. Google öncelikle kendi uygulamalarında düzenlemeleri yapacak. Şimdiden giriş seviyesi akıllı telefonlara umut olan sistemin ne kadar başarılı olacağı ise merak konusu.  

   

android go google go giriş seviyesi telefonlar youtube go
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.