Android Cihazların Kripto Madencilik Konusunda Tehlikede Oldukları Açıklandı

Kaspersky Lab şirketinin tarafından Android uygulamaları içerisinde tespit edilmiş olan Loapi isimli kripto madencilik odağına sahip zararlı yazılım, cihazlara fiziksel bir şekilde zarar verebilecek kadar büyük tehlike taşımakta.

Android Cihazların Kripto Madencilik Konusunda Tehlikede Oldukları Açıklandı

Kaspersky Lab şirketinin tarafından Android uygulamaları içerisinde tespit edilmiş olan Loapi isimli kripto madencilik odağına sahip zararlı yazılım, cihazlara fiziksel  bir şekilde zarar verebilecek kadar büyük tehlike taşımakta.

Trojan.AndroidOS.Loapi ya da kısaca Loapi adındaki karmaşık modüler zararlı yazılım, çeşitli yollarla cihazınıza haince zarar verebiliyor. Kripto para madenciliği, kullanıcıları sürekli olarak reklamlarla rahatsız etme, etkilenen cihazdan DDoS saldırıları başlatma ve çok daha fazlasını yapabilen zararlı yazılım “her işte usta” olarak nitelendiriliyor.

Özellikle de Loapi’nin kripto para madenciliği yazılımı çalıştırma yeteneği ve agresif doğası ile iki günlük test sürecinde ağır yük altındaki test cihazını deforme etmesine vurgu yapılıyor. Madencilik modülü ve ağır web trafiği nedeniyle oluşan pil çıkıntısı kullanıcılar için önemli bir risk.

Virüsten korunma, cihaz iyileştirme ve yetişkin içerikli programlara bulaşmış olan zararlı; resmi olmayan uygulama mağazalarından yapılan indirmeler, reklamlar, SMS spam kampanyaları ve diğer tekniklerle yayılıyor.

Eğer enfekte bir uygulama indirirseniz yönetici izinlerini kabul etmeniz isteniyor. Bunun ardından uygulama gizleniyor ve virüs taraması veya benzeri etkinleri taklit edebiliyor. Ek olarak Loapi, kendisini tehdit eden uygulamaların listesini tutup uygulamaların da silinmesini isteyebiliyor. Kısacası kendini koruma altına alabiliyor.

Android cihazınız için uygulama indirirken çok dikkatli olmanızı bir kez daha öneriyoruz.

kaspersky lab android kripto madencilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.