Android Auto Projesini İlk Olarak Yeni Audi ve Volvo Modelleri Kullanacak

Arama motoru devinin dünya üzerinde en çok kullanım oranına sahip mobil işletim sistemi Android ile donatılmış otomobil projesi Android Auto, Volvo ve Audi markalarından tam destek aldı. Geçtiğimiz gün yayınlanan bildiriyle birlikte Volvo ve Audi, Google I/O konferansında Android Auto adı verilen projeye tam destek verecekleri açıklandı.

Android Auto Projesini İlk Olarak Yeni Audi ve Volvo Modelleri Kullanacak

Gelişen mobil teknolojilerin hayatımızın her noktasına yavaş yavaş entegre olması ve bu durumun vazgeçilmez oluşu dev otomobil firmalarının da bu yönde çalışmalarını hızlandırmaları gerektiğini gözler önüne serdi. Son dönemde otomobil dünyasında pazara sürülen yeni modellerin sürücü ve yolcu ile iletişiminin en üst seviyeye çıkarılması isteği, araçlara eklenen iletişim modülleri ile daha fazla kendisini gösterdi.

Dev otomobil firmalarından Volvo ile Audi, Google ile yaptıkları anlaşma ile birlikte gelecek modellerinde Android'in otomobiller için geliştirilecek bir versiyonunu kullanmayı düşünüyorlar. Android Auto benzeri bir uygulamanın ekleneceği araçlarda bu uygulama sadece navigasyon ve müzik çalardan ibaret olmayacak. Tam olarak geliştirilecek Android sisteminin neredeyse otomobilin kalbi olmasını sağlayacak olan bu entegrasyon sayesinde sürücü ve otomobil arasındaki bağı daha da güçlendirmeye çalışacak.

Şuan için Android Auto üzerinde mevcut bulunan özelliklere birtakım eklemeler yapılacak. Google Asistan , ısıtma ve soğutma işlemlerinin sesle kontrol edilebilmesi, koltuk pozisyonunun değiştirilmesinin yanında cam açma ve kapatma gibi temel işlemler de yeni Android sistemle birlikte gerçekleştirilebilecek.

Volvo'nun Android Auto'nun yeni sistemini önümüzdeki iki yıl içinde yeni modellerinde kullanmaya başlayacağı bildirilirken Audi ise yeni Q8 modelinde bu sistemi başlatacak.

Volvo ve Audi işbirliği ile güçlenecek olan Android Auto sistemi rakibi olan Apple CarPlay sisteminin uzak ara önüne geçecek gibi duruyor. Şimdilik yeni Android Auto için bilgiler bu kadar ile sınırlı. Google I/O etkinliklerinde bu sistemle ilgili daha çok ayrıntıya ulaşabileceğimizi düşünüyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.