Amerika Türk Hacker'a Teşekkür Etti

Geçmiş olduğumuz Ağustos ayı içerisinde Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanı görevindeki Donald Trump‘ın verdiği emriyle Amerikan hükümetine ait olan 20 tane kritik internet sitesi üzerinde güvenlik zafiyetlerinin tespiti amacıyla ödül avcılığı programı başlatılmış idi.

Amerika Türk Hacker'a Teşekkür Etti

Geçmiş olduğumuz Ağustos ayı içerisinde Amerika Birleşik Devletleri'nin başkanı görevindeki Donald Trump‘ın verdiği emriyle Amerikan hükümetine ait  olan 20 tane kritik internet sitesi üzerinde güvenlik zafiyetlerinin tespiti amacıyla ödül avcılığı programı başlatılmış idi. Geçmiş olduğumuz günlerde Amerika Birleşik Devletleri'nin e-devlet sisteminden olan login.gov üstünde bulduğu güvenlik zafiyeti sonrasında Amerika Birleşik Devletleri asıllı yetkililer tarafından bir tane Türk hacker'a da teşekkür edildi.

Üniversite öğrencisi olduğu açıklanan Mustafa Kemal Can‘ın bulmuş olduğu bu güvenlik zafiyeti sebebiyle kullanıcıların hesaplarına girdikleri esnada kullanılan mecburi SMS doğrulama sistemi tamamen devre dışı bırakılabilmekte,  ve hatta sistem tarafından geçici bir şekilde dondurulmuş hesaplara  bile erişim sağlanabilmekte idi.

Hackerone platformu içerisinde başlatılmış olan bu programının daha sadece 2. gününde zafiyeti bildirmiş olan Türk  asıllı hacker, geçmiş olduğumuz günler içerisinde zafiyetin kapatılmasının hemen sonrasında teşekkür listesi içerisine de eklendi.

E-posta ile birlikte hackerone platformu üstünden teşekkür edilmiş olan Türk  asıllı hacker öte yandan şu zamana kadar yalnızca 26 kişinin yer almakta olduğu hall of fame listesi içerisinde de kendisine bir yer bulmuş oldu. Hacker'la Amerika Birleşik Devletleri'nin kritik siteleri içerisinde açık aramaya ise devam ediyor.

abd hackerone türk hacker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.