AMD'nin Yeni Nesil RX Vega Frontier Edition Ekran Kartı Duyuruldu

AMD'nin Vega serisinin ilk üyesi olan Radeon RX Vega Frontier Edition duyuruldu. Dünyanın en büyük grafik ve işlemci birimleri üreticileri arasında yer alan AMD tarafından yeni nesil RX Vega ekran kartları hakkında bazı bilgiler de ek olarak kullanıcılara sunuldu.

AMD'nin Yeni Nesil RX Vega Frontier Edition Ekran Kartı Duyuruldu

Bir süredir rakipleri olan NVIDIA ile aralarındaki rekabette geri planda kalan AMD sonunda sessizliğini bozdu ve 13 teraflop işlem gücü 16GB bant genişliği bulunan önbellek ve 64 üniteye sahip olan RX Vega Frontier Edition adında süper hızlı ekran kartı modelini duyurdu. NVIDIA GTX 1080 ve GTX 1080 Ti ekran kartlarına rakip olarak üretilen RX Vega Frontier Edition, 16GB HBM2 bellek ve 480GB/s bant genişliğinde çalışırken 8K görüntü desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

Özellikle profesyonel kullanımda yetersiz kalabileceği ihtimali göz önüne alındığında aynı modelin sıvı soğutma seçenekli versiyonu da geliştirilip kullanıma sunuldu. RX Vega Frontier Edition ekran kartı modelinin yapay zeka çalışmalarında üst düzey performans sağlaması adına geliştirildiğini belirten AMD, oyun odaklı çözüm isteyen kullanıcıların ise bir sonraki seriyi beklemelerinin daha mantıklı olduğunu savundu.

AMD'nin duyurusunu yaptığı RX Vega Frontier Edition ekran kartları kullanıcıları da oldukça heyecanlandırdı. Ancak özellikle maliyeti nedeniyle yüksek fiyata satışa sunulacak olan RX Vega Frontier Edition modellerinin bütçeleri dolayısıyla sahibi olamayacak olan kullanıcılara özel farklı seçeneklerde sunulacak. AMD'nin oyunculara özel Gaming RX Vega serisi yeni ekran kartlarını tasarladığı ortaya çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.