AMD'nin Ryzen Platformuna Güncelleme Geliyor

AMD'nin geliştirdiği Ryzen platformu için güncelleme çok yakın. Hazırlıkları tamamlanma aşamasında olan güncelleme ile birlikte kapsamlı bellek desteği ile anakart üretici firmalarının yeni özellikleri yer alacak.

AMD'nin Ryzen Platformuna Güncelleme Geliyor

AMD firmasının yeni nesil işlemci platformu olan Ryzen ailesi için güncellemeler kaldığı yerden devam ediyor. Beklenen AGESA 1006 güncellemesi ile Ryzen işlemcilerinin daha geniş ölçekte bellek desteğine kavuşacağı belirtiliyor.

Anakart üretici firmalarından Gigabyte tarafından doğrulanan bilgilere göre Intel uyumlu DDR4 modellerinin yer aldığı yirmiden fazla kit Ryzen uyumluluk listesinde güncelleme sonrası yer almış olacak. Bugün Ryzen işlemcileri ile bellek kitleri arasında yaşanan yüksek frekans sorunu aslında bu belleklerin XMP uyumlu olmasından dolayı kaynaklandığı ve bu bellek geriliminin 1.5V seviyesine almanın bu sorunun çoğunu çözebilme imkanı olsa da Ryzen işlemci kullanmak isteyen kullanıcıların daha uyumlu kitlerle sistemlerini toplamaları tavsiye dahilinde.

Ryzen işlemci platformu ile şimdilik Samsung B-die yonga seti kullanan kitlerde uyumluluk problemi gözlenmiyor. Hynix yonga setine sahip XMP optimize bellek kitleri ise Ryzen'de vaad ettikleri orijinal saat hızlarını görebilme konusunda sorun yaşayabilirler.

Gigabyte tarafından yapılan açıklamada ise AGESA 1006 firmware güncellemesi ile geniş bellek desteğine ek olarak cold boot sorununun çözüleceği ve kullanıcıların LAN, ses ve PCle slotlarını kapatabilme özelliği de sunulacak.

AMD'nin Ryzen platformu için düşündüğü güncellemenin bu ay içinde yayınlanması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.