AMD Ryzen İşlemciler Daha Uyumlu Hale Gelecek

AMD cephesinden Ryzen işlemciler ile ilgili önemli sayılabilecek bazı açıklamalar geldi. AMD Ryzen, gerçekleştirilecek güncellemeler ile oyun performansını daha yukarıya çekecek. Konu ile ilgili ayrıntılar...

AMD Ryzen İşlemciler Daha Uyumlu Hale Gelecek

AMD, şu sıralar bilindiği üzere yeni bir çipset ailesi olan AMD Ryzen üzerinde çalışıyor. İntel ile rekabette adeta can suyu olan Ryzen işlemciler, fiyat performans anlamında gerçekten de dikkat çekmeyi başardılar. Ancak Ryzen işlemcilerin bazı oyunlarda uyumsuzluk yaşadığı da net bir biçimde ortaya çıktı. İşte AMD, bu hususta bir açıklama yaparak oyuncuların yüreğine su seprtti.

AMD, yapmış olduğu açıklamada AMD Ryzen işlemcilerin yazılımsal olarak daha iyi seviyelere çıkacağını, hatta oyunlarda çok daha yüksek performans sunacağını ifade etti. Bunun sebebi olarak ise AMD Ryzen işlemcilerin henüz çok yeni olduğu ve bu yüzden adaptasyon güçlüğü çekmekte olduğu ifade edildi. Oyunlarda uyumluluk anlamında yeni bir çipset olduğu için zorlanan Ryzen, yazılımsal anlamda daha iyi konuma getirilmeye çalışılacak.

AMD'NİN ARASI YAZILIM İLE İYİ DEĞİL

Öte yandan burada bir eleştiri yapmak gerekirse AMD'nin arasının yazılımlar ile iyi olduğu söylenemez. Yani AMD, donanımsal olarak iyi ürünler ortaya koysada bunu işletim sisteminde tam randımanlı çalıştırmak anlamında sorunlar yaşayan bir firma. Zaten bunu özellikle grafik kartlarında gösteriyorlar. Yeni bir arayüze geçse dahi hala vasat bir yazılım desteği sunan AMD'nin bu noktada gelişmesi gerekiyor. Bu yüzden AMD cephesinden gelen Ryzen hususundaki yazılım güncellemeleri açıklamaları iştahımı pek kabartmadı doğrusu. O yüzden çok daha yüksek ve randımanlı performans beklemek yanlış olabilir ancak enazından birazcık da olsa uyumlu bir hale geleceği aşikar.

amd ryzen amd ryzen işlemci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.