AMD Ryzen Fiyatı Ve Çıkış Tarihi

AMD Ryzen çipsetleri hakkında yeni bazı gelişmeler var. AMD Ryzen işlemci fiyatları ve çıkış tarihleri belli olmuş durumda !

AMD Ryzen Fiyatı Ve Çıkış Tarihi

Çipset üreticisi AMD, bilindiği üzere son yıllarda işlemciler hususunda İntel'den biraz geride kaldı. Bu açığı kapatmak isteyen AMD, son olarak karşımıza AMD Ryzen teknolojisi ile çıkıyor. AMD Ryzen, uzun zamandır bekleniyordu ve İntel'in Kaby Lake hamlesini yapmasına rağmen henüz Ryzen hamlesinin gelmemiş olmasına şüpheyle yaklaşılıyordu. Ve nihayet AMD, yaptığı resmi duyuru ile işlemcinin çıkış tarihini açıklamış oldu.

AMD Ryzen işlemciler, 2 Mart 2017 tarihinde resmen raflarda yerini alıyor. Uzun süreli bekleyişten sonra AMD nihayet yeni teknoloji işlemci ailesini bizlere sunuyor. AMD Ryzen işlemciler çıkacak çıkmasına peki ya hangi fiyattan alıcı bekleyecek? İşte bu hususta da yeni bilgiler mevcut durumda. AMD cephesinden gelen açıklamalara göre AMD Ryzen işlemcilerin fiyatları şu şekilde olacak;

Ryzen 7 1800x işlemcinin fiyatı 529 Dolar, Ryzen 7 1700x işlemcinin fiyatı 419 Dolar ve Ryzen 7 1700 işlemcinin fiyatı ise 349 Dolar olacak. Görüldüğü üzere fiyatlar pek makul değil ve Türk Lirası'nın değer kaybı ve vergilendirmeler de hesaba katılırsa 1000 TL altında Ryzen işlemci sahibi olmak ülkemizde çok zor olacak. Ancak yinede fiyatlar işlemciler Türkiye'ye geldiğinde Türkiye açısından daha net belli olacak ve Türk oyuncular hangi alana yöneleceklerini, AMD - İntel ikileminde hangisini tercih edeceklerini daha iyi seçebilecekler.

 

 

 

amd ryzen çıkış tarihi amd ryzen işlemci fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.