AMD Ryzen 5 Türkiye Fiyatları Hakkında İlk Bilgiler

AMD Ryzen 5 işlemcilerinin Türkiye fiyatları ne durumda ? AMD Ryzen 5 Türkiye'ye gelirken kullanıcıların en fazla merak ettikleri konu fiyatının ne olacağı... İşte bu doğrultuda bilgileri sizlere sunuyoruz.

AMD Ryzen 5 Türkiye Fiyatları Hakkında İlk Bilgiler

AMD, kuşkusuz işlemci üretimi hususunda büyük markalardan biri ancak son yıllarda İntel'in bir hayli gerisinde kaldı. İntel, son olarak Kaby Lake işlemci ailesi ile karşımıza çıktı ve standart popülaritesi ile beraber büyük satış rakamlarına ulaşmaya devam etti. Ancak AMD, bu kez boş durmayarak Ryzen işlemci ailesi ile karşımıza çıktı. İlk olarak AMD Ryzen 7 isimli üst seviye işlemci ailesini bizlerle buluşturan AMD, şimdi de AMD Ryzen 5 işlemci ailesini orta segment için pazara sunuyor. Üstelik bu işlemci ailesinin İntel'in İ5'lerine göre daha makul fiyatlara daha iyi performans sunduğu iddia ediliyor.

AMD Ryzen 5 ailesi ile ilgili elimize ulaşan bilgilere göre işlemciler Türkiye raflarında da yerini alacak. İşte bu noktada pek çok Türk oyuncu işlemcilerin hangi fiyatlardan bizlerle buluşacağını merak ediyor. Buna göre 17 Mart gününün Dolar kurunu hesaba katarak bir fiyat analizi hazırladık. Cihazların uluslararası fiyatlarını bildiğimiz için Türkiye fiyatları ile ilgili de aşağı yukarı şu şekilde olacağını söyleyebiliriz ;

AMD Ryzen 5 1600x 1127 TL

AMD Ryzen 5 1600 974 TL

AMD Ryzen 5 1500x 847 TL

AMD Ryzen 5 1400 762 TL

amd ryzen amd ryzen fiyatları ryzen 5 fiyatı ne kadar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.