Amazon'un Yeni Dokunmatik Ekranlı Ev Asistanı Echo Show Tanıtıldı

Amazon tarafından dokunmatik ekrana sahip Echo cihazının geliştirildiği uzun bir süredir biliniyordu. 7 inç ekran ile karşımıza çıkan Echo Show cihazı standart Echo'dan farklı olarak birçok özelliğiyle birlikte kullanıma sunulacak.

Amazon'un Yeni Dokunmatik Ekranlı Ev Asistanı Echo Show Tanıtıldı

Yeni Amazon Echo Show standart cihaza göre 7inç ekran ve bu ekranın altında küçük bir hoparlör ile ortaya çıktı. Genel anlamda standart Echo cihazı ile hemen hemen aynı amacın görevlerini yürütecek olan Echo Show 8 farklı mikrofon bulunduruyor. Bu mikrofonları sayesinde belirli uzaklıkta da olunsa bulunan ortamın her köşesinde verilen komutları rahat bir şekilde uygulayabiliyor.

Amazon Echo Show ürününde bulunan mikrofonların bir özelliği de gürültü engelleme özelliği sayesinde ortam gürültüsünü normal komutlardan rahat bir şekilde ayırt edebiliyor. Ekran üzerinde yerleşik bir kamera bulunurken hoparlör ise Dolby destekli. Şimdilik Echo Show ürününün monitör ekran çözünürlüğü hakkında bilgi verilmiş değil.

Amazon'un yeni duyurulan Alexa Calling özelliği kullanılarak sesli ve görüntülü konuşma da Echo Show aracılığıyla yapılabiliyor. Yalnız bu görüşmenin yapılabilmesi için görüşme yapılacak karşı taraf cihazında da Echo veya Alexa uygulaması gerekmekte. Görüşme komutu ise çok basit. Echo Show cihazıyla görüşme başlatmak yerine yazılı mesajda rahatlıkla gönderilebiliyor.

Amazon Echo Show Satış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Amazon Echo Show cihazında YouTube videoları da rahatlıkla izlenebilirken aile üyeleri ile iletişim rahat bir şekilde sağlanabiliyor. Yine cihazda hava durumu ve tarih bilgiler öğrenilebilirken istenilen şarkıların sözleri de görüntülenebiliyor.

Bugün için ön siparişe başlanan yeni Amazon Echo Show cihazı 28 Haziran tarihinde Amerika öncelikli olarak genel satışa çıkacak. Echo Show ürününe sahip olabilmek için 230 dolar ödemek gerektiğini de hatırlatalım.

amazon echo show echo show özellikleri echo show fiyat amazon echo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.