Amazon Şirketi de Mi Dijital Para İşine Girecek?

Amazon şirketi, dijital parayla bağlantılı olan 3 tane alan adını satın almış bir halde.

Amazon Şirketi de Mi Dijital Para İşine Girecek?

Amazon şirketi, dijital parayla bağlantılı olan 3 tane alan adını satın almış bir halde. Tabii ki de aslında bu durum, e-ticaret devi haline gelen firmanın dijital para alanına yönelmek amacıyla hazırlık yapmış olduğu konusunda çeşitli spekülasyonlara yol açmış oldu.

Geçmiş olduğumuz ay içerisinde Amazon Pay Müdür Yardımcısı görevinde bulunan Patrick Gauthier, firmanın dijital para kabul etme gibi bir planı bulunmadığını ve bununla ilgili olarak yeterince istek olmadığını dile getirmiş idi. Alınmış olan alan isimlerinin ise yalnızca markanın adını korumak maksatlı olduğu da iddiaların arasında bulunuyor. 

Bu yaşanmış olan gelişmenin en büyük rakamlardaki piyasa değerine sahip bulunan Bitcoin’in 6,600 dolar fiyata ulaşıp rekor kırmış olduğu bir dönemde gerçekleşmesi de ayrıca dikkat çekmekte. Dedikodular ise Amazon şirketinin kademeli bir şekilde dijital para birimlerini kabul edecek olduğunu da söylemekte. Hatta tekrar geçmiş olduğumuz ay bunun yapılacağı konusundaki iddiaların ise  Bitcoin fiyatını fırlatmış olduğu da ileri sürülmüş idi.

Firma bundan tam 3 sene önce amazonbitcoin.com ismini de satın almış idi ve  de doğrudan kendi e-ticaret sitesi üzerine yönlendirmişti. Görüne bakılır ise Amazon  şirketi şu anda adının geçmiş olduğu ve dijital parayla bağdaştırılabilecek durumdaki alan adlarını hızlı bir şekilde garanti altına almakta.

amazon bitcoin dijital para
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.